Verstappen pokazuje moc. Zapowiadają się arcyciekawe kwalifikacje

Verstappen pokazuje moc. Zapowiadają się arcyciekawe kwalifikacje

Podaj dalej

Max Verstappen jako jedyny kierowca na torze Imola przełamał dziś granice minuty i piętnastu sekund, co stawia go w roli faworyta popołudniowych kwalifikacji.

Początek ostatniego treningu był dość leniwy i po dwudziestu minutach jazd tylko dziewięciu kierowców uzyskało czas. Na czele znajdował się duet Ferrari. Charles Leclerc był lepszy od Carlosa Sainza. Kolejne dwa miejsca zajmowali kierowcy Alfa Romeo Racing ORLEN, którzy do najlepszego tracili 0,372 i 0,536 sekundy. Szybszy w barwach PKN ORLEN był Antonio Giovinazzi.

Przygoda Latifiego

Nicholas Latifi wypadł z toru w 25 minucie sesji i uszkodził przód swojego Williamsa. Sędziowie postanowili wywiesić na torze czerwone flagi. Sesja była wstrzymana na pięć minut. Kanadyjczyk zdołał wygrzebać się ze żwirowej pułapki i również dotarł do boksów.

Na dwadzieścia minut przed końcem jazd na czele znajdował się Max Verstappen, który miał za sobą Valtteriego Bottasa i Estebana Ocona. Czwartym czasem mógł pochwalić się Sergio Perez.

Symulacja kwalifikacji

Ostatnie dwadzieścia minut zespoły poświęciły na symulację kwalifikacji. Najlepszym czasem popisał się Max Verstappen, który jako jedyny przełamał granice 1:15. Drugi był Lando Norris. Kierowca McLarena stracił 0,456 sekundy. Trzeci Lewis Hamilton (+0,557) był lepszy od Sergio Pereza (+0,593) i Charlesa Leclerca (+0,780). Mniej niż sekundę stracili jeszcze Carlos Sainz (+0,950) i Valtteri Bottas (+0,950). Walcząc o jak najlepszy czas błędy popełnili m.in. kierowcy Alfa Romeo Racing ORLEN, którzy wypadli w żwir. Sprawiło to, że Antonio Giovinazzi był osiemnasty, a Kimi Raikkonen dziewiętnasty. Stawkę zamknął Nikita Mazepin, który jako jedyny stracił więcej niż dwie sekundy.

Trening 3 – Wyniki

Przeczytaj również

Redakcja WRC News

Redakcja WRC News