Treningowa dominacja Maxa Verstappena

Treningowa dominacja Maxa Verstappena

Treningowa dominacja Maxa Verstappena

Podaj dalej

Max Verstappen utrzymuje piątkowe tempo w Bahrajnie i ostatni trening na torze Sakhir zapisał na swoje konto. Dobrze spisali się też kierowcy Alfa Romeo Racing ORLEN.

Warunki nieporównywalne do tych, które będą podczas kwalifikacji i wyścigu sprawiły, że sesja rozpoczęła się bardzo leniwie. Na czele po dwudziestu minutach jazd znajdował się Lewis Hamilton z czasem 1:32,933. Drugi był Carlos Sainz ze stratą blisko sekundy. Czas uzyskało jedynie ośmiu zawodników.

Luźny początek sesji sprawił, że kierowcy mieli czas na pozdrowienia swoich dawnych kolegów.

Na dwadzieścia minut przed końcem wszyscy kierowcy zaliczyli już okrążenie. Lewis Hamilton zszedł na 1:31,316 i miał za sobą Valtteriego Bottasa. Trzeci był Carlos Sainz (+0,792) z Ferrari, a czwarty Pierre Gasly (+1,005) z AlphaTauri. Antonio Giovinazzi i Kimi Raikkonen z Alfa Romeo Racing ORLEN otwierali drugą dziesiątkę.

W końcówce sesji większość zdecydowała się przejechać szybkie okrążenie. Verstappen uzyskał czas 1:30,577 i był o 0,739 sekundy lepszy od Lewisa Hamiltona. Trzecim czasem popisał się Pierre Gasly (+1,006), a czwartym Valtteri Bottas (+1,278). Piąty był Sergio Perez (+1,331). Kimi Raikkonen wprowadził Alfę Romeo w barwach PKN ORLEN na siódme miejsce. Antonio Giovinazzi zakończył sesję z dwunastym rezultatem. Małe problemy miał Sebastian Vettel, z którego Aston Martina odpadły części.

GP Bahrjanu – Trening 3 – Wyniki

 

Przeczytaj również

Redakcja WRC News

Redakcja WRC News