Trening ELMS zakończony czerwonymi flagami. Kolejny dobry wynik ekipy Kubicy

Trwający godzinę i trzydzieści minut trening serii ELMS znalazł się w piątkowym harmonogramie rywalizacji we włoskiej Monzy.

Trening ELMS zakończony czerwonymi flagami. Kolejny dobry wynik ekipy Kubicy
Podaj dalej

Przy słonecznej pogodzie i na suchym torze kolejny raz z bardzo dobrej strony pokazali się kierowcy zespołu WRT. W Orece w barwach PKN ORLEN jako pierwszy pojawił się Louis Deletraz. Szwajcar uzyskał trzeci czas w stawce i po piętnastu minutach jazd zjechał do boksów.

Kierownicę przejął Robert Kubica, który również zaliczył sześć okrążeń i zaliczył pit stop. Po 45 minutach sesji auto przejął Yifei Ye. Chińczyk miał jednak pecha i po piętnastu minutach pojawiła się czerwona flaga. Problemy miał prototyp zespołu Cool Racing. Sesję wznowiono po 16 minutach, ale po ośmiu minutach jazd kolejny raz pojawiła się czerwona flaga. Tym razem na torze zostało auto Racing Team Turkey. Jazd już nie wznowiono.

W sesji najszybsi okazali się kierowcy Racing Team Turkey, którzy mieli 0,292 sekundy zapasu nad rywalami. Dokładnie takim samym czasem mogli pochwalić się zawodnicy zespołu WRT i G-Drive Racing. Czołowa piątkę uzupełniły zespoły United Autosports (+0,482) oraz Cool Racing (+0,850).

W LMP3 na czele znaleźli się zawodnicy DKR Engineering. Za nimi sklasyfikowano kierowców United Autosports oraz polski Team Virage. Inter Europol Competition został sklasyfikowany na siódmym i czternastym miejscu. Lepsza okazała się „trzynastka”.

Na dziś zaplanowano jeszcze sesję treningową dla kierowców z brązową licencją. Jutro całą stawkę czeka jeszcze drugi trening. Start zaplanowano na 8:45, a sesja będzie trwać 90 minut. O 13:25 rozpoczną się kwalifikacje. Jako pierwsi na tor wyjadą zawodnicy klasy GT. O 13:45 o najlepsze pola startowe powalczą kierowcy aut LMP3. Po kolejnych 20 minutach o pole position powalczą najmocniejsze auta LMP2 wśród których znajduje się Oreca w barwach PKN ORLEN.

Monza 2021 – Trening 1 – Wyniki

Przeczytaj również