Trening dla Simona Pagenauda, sesja bez Roberta Kubicy

Simon Pagenaud broniący barw zespołu Ally Cadillac Racing uzyskał najlepszy czas w pierwszym treningu podczas ROAR Before the 24 na torze Daytona. Robert Kubica nie wziął udziału w jazdach.

Trening dla Simona Pagenauda, sesja bez Roberta Kubicy
Podaj dalej

W godzinnej sesji kierowca Cadillaca DPi popisał się czasem 1:35,312 i o 0,385 sekundy pokonał Ricky’ego Taylora z Konica Minolta Acura ARX-5. Trzeci czas uzyskał Felipe Nasr. Brazylijczyk startujący w zespole Whelen Engineering Racing stracił do najlepszego 0,530 sekundy.

W LMP2 najlepszy był Nicolas Lapierre. Francuz z czasem 1:37,741 o 0,555 sekundy pokonał Ferdinanda Habsburga, który broni barw zespołu High Class Racing. Reprezentantem tej samej ekipy w ten i przyszły weekend jest również Robert Kubica. Polak jako jedyny z czwórki kierowców duńskiego zespołu nie pojawił się na torze. Anders Fjorback przejął od Austriaka Orecę 07 LMP2 i uzyskał czas 1:40,770. Na tor zdołał wyjechać także trzeci kierowca ekipy: Dennis Andersen, który w najlepszej próbie popisał się rezultatem 1:41,213.

W LMP3 najszybszy był Laurents Hoerr w Duqueine M30-D08. Klasa GTLM należała do Jamesa Calado w Ferrari 488 GTE, A GTD do Christiana Nielsena w Porsche.

Drugi trening zaplanowano na 22:15 czasu polskiego. Pierwsze 30 minut trwającej godzinę i piętnaście minut sesji będzie przeznaczone jedynie dla kierowców z brązową licencją.

Wyniki Trening 1 ROAR Before the 24

Przeczytaj również