Tak zaciętej walki nie ma nigdzie! Taki sam czas w walce o pierwszy rząd!

Tak zaciętej walki nie ma nigdzie! Taki sam czas w walce o pierwszy rząd!

Ecumaster super s cup mini tor poznan jakub kojder

Podaj dalej

Michał Molski najlepiej rozpoczął finałową batalię w Ecumaster Super S Cup i wywalczył pierwsze pole startowe do wyścigu sprinterskiego.

Nawet ułamki sekund nie rozstrzygnęły

Obecnie piąty kierowca klasyfikacji sezonu pokazał wszystkim, że trzeba się liczyć także z nim. Najlepszym czasem popisał się na swoim siódmym, ostatnim pomiarowym okrążeniu. Nitkę Toru Poznań pokonał w 1:51,373. 0,115 sekundy stracił jeden z pretendentów do mistrzowskiego tytułu: Bartosz Alejski. Trzeci kierowca sezonu najlepszy rezultat uzyskał na trzecim z sześciu pomiarowych okrążeń.

Drugi rząd utworzą Adam Karkuszewski i Jerzy Drabent. Pierwszy z kierowców uzyskał dokładnie taki sam czas jak wspomniany wcześniej Alejski, ale uczynił to później, stąd trzecie pole startowe. Mniej niż sekundę do najszybszego stracili kolejni pretendenci do tytułu: Adrian Lewandowski (+0,699) i Adam Dębicki (+0,761).

Z dobrej strony zaprezentowali się również goście zaproszeni na ostatnią rundę sezonu. Karolina Pilarczyk wykorzystała sesję również do testów i była najbardziej zapracowaną zawodniczką. Przejechała dziesięć okrążeń, a czas 1:53,772 uzyskany na czwartym okrążeniu dał jej jedenaste pole startowe. Patryk Mikiciuk został sklasyfikowany na trzynastej pozycji.

Co nas czeka dalej?

Na dziś na 12:25 zaplanowano także kwalifikacje do wyścigu długodystansowego. Sesja potrwa trzydzieści minut i o ile w walce w Endurance pola startowe nie są aż tak ważne jak w sprinterskiej rywalizacji, o tyle w finałowej rundzie sezonu każdy dobry wynik może zbliżyć do mistrzostwa.

Pierwszy dzień walki zakończy wyścig sprinterski. Procedura startowa rozpocznie się o 14:35, a wyścig wystartuje o 14:50. Kierowcy będą walczyć przez 25 minut i już po pierwszym wyścigu możemy poznać mistrza Ecumaster Super S Cup.

Sobota będzie stała pod znakiem wyścigowych emocji. O 10:30 zaplanowano procedurę startową drugiego wyścigu sprinterskiego. Start zaplanowano na 10:45. Kierowcy ponownie powalczą przez 25 minut. Na zakończenie sezonu zaplanowano długodystansowy wyścig, który jednocześnie stanowi memoriał im. Jana Leśniaka. Dwugodzinna batalia rozpocznie się o 15:30.

Tor Poznań areną finału

Tor Poznań w tym roku gościł wszystkie rundy Ecumaster Super S Cup i nie inaczej może być na finał rywalizacji. Obiekt, który znają wszyscy fani motorsportu w Polsce ma wyścigową nitkę o długości 4083 metrów. Kierowcy mają do pokonania czternaście zakrętów. Otwarcie obiektu nastąpiło pierwszego grudnia 1977 roku.

Oficjalnym rekordzistą toru jest dobrze znany z wyścigów długodystansowych Jakub Śmiechowski. Pierwszego lipca 2015 roku pokonał okrążenie za kierownicą Dallary F308 w minutę i 24,544 sekundy.

Przeczytaj również

Redakcja WRC News

Redakcja WRC News