Świetna forma zespołu Kubicy! Czy ktoś zdoła ich pokonać?

Świetna forma zespołu Kubicy! Czy ktoś zdoła ich pokonać?

Świetna forma zespołu Kubicy! Czy ktoś zdoła ich pokonać?

Podaj dalej

Z perfekcyjnej strony zakończyli przygotowania do kwalifikacji przed czterogodzinnym wyścigiem European Le Mans Series we włoskiej Monzy kierowcy WRT. Robert Kubica wraz z kolegami otworzył klasyfikację drugiego treningu.

Jako pierwszy do Oreci LMP2 przyozdobionej logami PKN ORLEN zasiadł Louis Deletraz. Szwajcar już na początku 90-minutowej sesji pokazał swój potencjał i z czasem 1:37,956 znalazł się na szczycie tabeli z rezultatami. Deletraz zaliczył łącznie dwanaście okrążeń i zjechał do boksów, by oddać kierownicę Yifei’owi Ye.

Chińczyk zaliczył długi przejazd i zjechał do garażu dopiero po 23 minutach. Nie kontynuował jazd, a kibice mogli podziwiać w akcji Roberta Kubicę. Polak zaliczył sześciominutowy wyjazd, a po zjeździe do boksów kontynuował jazdy do zakończenia sesji.

Kierowca ORLEN Team był najbardziej zapracowany w ekipie WRT i zaliczył 17 okrążeń. Louis Deletraz przejechał dwanaście, a Yifei Ye dziesięć.

Nikt nie zdołał ostatecznie pobić czasu Deletraza, który jako jedyny przełamał granicę 1:38. Drugi G-Drive Racing okazał się słabszy o 0,395 sekundy. W walce o trzecie miejsce Algarve Pro Racing (+0,519) było o włos lepsze od Racing Team Turkey (+0,538). Czołowa piątkę zamknęli kierowcy DragonSpeed USA (+0,623). W jednej sekundzie zmieściło się dziesięć ekip.

W LMP3 najszybsza była legitymująca się polską licencją ekipa Team Virage. 0,186 sekundy stracili kierowcy United Autosports z auta z numerem 2. Trzecia była „trójka” wspomnianej ekipy. Inter Europol Competition zakończył przygotowania siódmym i dwunastym czasem. Wolniejsza była „czternastka” z Mateuszem Kaprzykiem w składzie.

Na dziś zaplanowano jeszcze kwalifikacje, które rozpoczną się o 13:25. Jako pierwsi na tor wyjadą zawodnicy klasy GT. O 13:45 o najlepsze pola startowe powalczą kierowcy aut LMP3. Po kolejnych 20 minutach o pole position będą rywalizować najmocniejsze auta LMP2 wśród których znajduje się Oreca w barwach PKN ORLEN.

Monza 2021 – Trening 2 – Wyniki

Przeczytaj również

Redakcja WRC News

Redakcja WRC News