Świetna forma zespołu Kubicy! Czy ktoś zdoła ich pokonać?

Z perfekcyjnej strony zakończyli przygotowania do kwalifikacji przed czterogodzinnym wyścigiem European Le Mans Series we włoskiej Monzy kierowcy WRT. Robert Kubica wraz z kolegami otworzył klasyfikację drugiego treningu.

Świetna forma zespołu Kubicy! Czy ktoś zdoła ich pokonać?
Podaj dalej

Jako pierwszy do Oreci LMP2 przyozdobionej logami PKN ORLEN zasiadł Louis Deletraz. Szwajcar już na początku 90-minutowej sesji pokazał swój potencjał i z czasem 1:37,956 znalazł się na szczycie tabeli z rezultatami. Deletraz zaliczył łącznie dwanaście okrążeń i zjechał do boksów, by oddać kierownicę Yifei’owi Ye.

Chińczyk zaliczył długi przejazd i zjechał do garażu dopiero po 23 minutach. Nie kontynuował jazd, a kibice mogli podziwiać w akcji Roberta Kubicę. Polak zaliczył sześciominutowy wyjazd, a po zjeździe do boksów kontynuował jazdy do zakończenia sesji.

Kierowca ORLEN Team był najbardziej zapracowany w ekipie WRT i zaliczył 17 okrążeń. Louis Deletraz przejechał dwanaście, a Yifei Ye dziesięć.

Nikt nie zdołał ostatecznie pobić czasu Deletraza, który jako jedyny przełamał granicę 1:38. Drugi G-Drive Racing okazał się słabszy o 0,395 sekundy. W walce o trzecie miejsce Algarve Pro Racing (+0,519) było o włos lepsze od Racing Team Turkey (+0,538). Czołowa piątkę zamknęli kierowcy DragonSpeed USA (+0,623). W jednej sekundzie zmieściło się dziesięć ekip.

W LMP3 najszybsza była legitymująca się polską licencją ekipa Team Virage. 0,186 sekundy stracili kierowcy United Autosports z auta z numerem 2. Trzecia była „trójka” wspomnianej ekipy. Inter Europol Competition zakończył przygotowania siódmym i dwunastym czasem. Wolniejsza była „czternastka” z Mateuszem Kaprzykiem w składzie.

Na dziś zaplanowano jeszcze kwalifikacje, które rozpoczną się o 13:25. Jako pierwsi na tor wyjadą zawodnicy klasy GT. O 13:45 o najlepsze pola startowe powalczą kierowcy aut LMP3. Po kolejnych 20 minutach o pole position będą rywalizować najmocniejsze auta LMP2 wśród których znajduje się Oreca w barwach PKN ORLEN.

Monza 2021 – Trening 2 – Wyniki

Przeczytaj również