Sponsor Verstappena zamieszany w wielką aferę! Pociągnie ze sobą mistrza świata?

Sponsor Verstappena zamieszany w wielką aferę! Pociągnie ze sobą mistrza świata?

Sponsor Verstappena zamieszany w wielką aferę! Pociągnie ze sobą mistrza świata?

Podaj dalej

Max Verstappen, który jest na dobrej drodze do wywalczenia drugiego tytułu mistrza świata, może mieć problemy z prawem. W ostatnich dniach w Holandii wybuchł wielki skandal dotyczący znanego i długoletniego sponsora zawodnika Red Bulla.

Verstappen i Jumbo

Holender od wielu lat sponsorowany był przez sieć supermarketów Jumbo. Dom należący do dyrektora generalnego i właściciela sieci: Fritsa van Eerda został w zeszłym tygodniu osaczony przez policję. Eidhoven Nes określiło to jako „duże śledztwo dotyczące prania pieniędzy”.

W raporcie stwierdzono, że pranie pieniędzy miało miejsce poprzez transakcje finansowe, w tym udział w wyścigach samochodowych. Logo supermarketów było widoczne także m.in. w mistrzostwach świata w wyścigach długodystansowych.

Spokój w obozie mistrza świata

Raymond Vermeulen, który wraz z ojcem Maxa: Josem zarządza karierą obecnego lidera mistrzostw świata, powiedział, że obóz Holendra nie będzie wyciągał pochopnych wniosków.

– Należy zachować ostrożność. Czekamy, aż fakty pojawią się na stole. Jesteśmy w kontakcie z Jumbo. Zarządzanie i marketing na razie będą kontynuowane bez zmian – mówił gazecie Algemeen Dagblad.

Jednocześnie Vermeulen oddalił obóz Verstappena od samego van Eerda: – Mamy umowy z Jumbo, a supermarket nie jest częścią śledztwa. To było jasno określone. Bądźmy ostrożni z wszelkiego rodzaju sugestywnymi rzeczami. Poczekajmy, aż wyjdą fakty.

Verstappen w drodze po tytuł i rekordy

Max Verstappen po wakacyjnej przerwie zdeklasował rywali i jest na perfekcyjnej drodze po mistrzostwo świata. Holender ma już 116 punktów przewagi nad drugim Charlesem Leclerc’iem. Do końca sezonu pozostało sześć wyścigów, w których można zdobyć łącznie 156 punktów.

Holender kroczy też po rekordową liczbę zwycięstw w jednym sezonie Formuły 1. Na razie ma w swoim dorobku jedenaście triumfów na szesnaście startów. Rekord Michaela Schumachera z 2004 roku wynosi trzynaście zwycięstw w osiemnastu startach. Daje to 72,22% wygranych wyścigów. Współczynnik Verstappena obecnie wynosi 68,75%.

Najbliższą rundą mistrzostw świata będzie Grand Prix Singapuru. Wyścigowy weekend zaplanowano w dniach 30 września – 2 października.

Czytaj też: Mazepin walczy z Haasem: – Nie mają prawa łamać prawa

Przeczytaj również

Redakcja WRC News

Redakcja WRC News