Sebastien Loeb wraca do WRC! Na liście również ORLEN Team

Sebastien Loeb wraca do WRC! Na liście również ORLEN Team

Sebastien Loeb wraca do WRC! Na liście również ORLEN Team

Podaj dalej

Sebastien Loeb, który w tym roku zalicza ograniczony program startów w mistrzostwach świata, pojawi się na trasach kolejnej rundy czempionatu. Francuz znalazł się na liście zgłoszeń kultowego Rajdu Akropolu. W Grecji pojawi się również ORLEN Team.

Król Sebastien Loeb wraca do walki

Dziewięciokrotny mistrz świata w tym roku zasilił szeregi M-Sportu i pojawia się za kierownica hybrydowego Forda Pumy Rally1. Francuz perfekcyjnie rozpoczął sezon i wygrał Rajd Monte Carlo. Niestety w dwóch kolejnych występach popełniał błędy i pojawiały się awarie. Do mety Rajdu Portugalii nie dotarł, a w Rajdzie Safari był ósmy. Teraz przyszedł czas na kolejny klasyk: Rajd Akropolu.

Rywalami legendy mistrzostw świata będzie dwunastu kierowców. Toyota wystawi swoją podstawową trójkę: Kallego Rovanperę, Elfyna Evansa i Takamoto Katsutę. Czwartego Yarisa otrzyma Esapekka Lappi, co oznacza, że pierwszy raz w tym roku nie będziemy świadkami pojedynku Sebastiena Loeba z Sebastienem Ogierem. Hyundai podstawi modele i20 N Rally1 dla Otta Tanaka, Thierry’ego Neuville’a i Daniego Sordo. W Fordach pojawią się Craig Breen, Gus Greensmith, Pierre-Louis Loubet, Adrien Fourmaux i Jourdan Serderidis.

ORLEN Team powalczy w WRC2

W stawce WRC2 znalazło się miejsce aż dla 35 kierowców. Na czele ustawiono Andreasa Mikkelsena, który skorzysta ze Skody Fabii Rally2 evo. Za Norwegiem pojawił się Yohan Rossel w Citroenie C3 Rally2 i Teemu Suninen w Hyundaiu i20 N Rally2.

Polscy kibice będą mieli okazję dopingować Martina Prokopa. Czech przywiezie do Grecji Forda Fiestę Rally2 w barwach PKN ORLEN. Na prawym fotelu zasiądzie Michal Ernst. Pełna lista zgłoszeń jest dostępna tutaj.

Rajd Akropolu – co nas czeka?

W tym roku organizatorzy zaplanowali szesnaście odcinków specjalnych o łącznej długości 306,65 km. rywalizacja rozpocznie się od powrotu na stadion olimpijski, gdzie odbędzie się superoes. Właściwe zmagania pierwszego etapu będą składać się z dwóch przejazdów próby Loutraki (17,51 km) oraz odcinków Harvayi (14,02 km), Dafni (18,08 km), Livadia (21,21 km) oraz Bauxites (22,97 km).

Sobota będzie mierzyła aż 148,24 km i składać się na nią będą trzy powtarzane próby: Pyrgos (33,20 km), Perivoli (17,55 km) oraz Tarzan (23,37 km). Niedzielny finał batalii zaplanowano na odcinkach Eleftherochori (16,90 km) i Elatia-Rengini (11,36 km). Dłuższa z prób zostanie przejechana dwukrotnie i będzie stanowiła Power Stage. Rajd odbędzie się w dniach 8-11 września.

Przeczytaj również

Redakcja WRC News

Redakcja WRC News