Schumacher nie mógł się pocieszyć. Zespół dał mu zakaz

Schumacher nie mógł się pocieszyć. Zespół dał mu zakaz

Schumacher nie mógł się pocieszyć. Zespół dał mu zakaz

Podaj dalej

Mick Schumacher, który wczoraj pożegnał się z fotelem kierowcy Formuły 1, nie dość, że musiał pogodzić się z utratą pracy, to jeszcze nie mógł do końca nacieszyć się ostatnimi chwilami w Haasie.

Schumacher wypada ze stawki

Młody Niemiec w swojej karierze w Formule 1 zaliczył dwa sezony z ekipą Haas. Niezwykle rozpoznawalne nazwisko sprawiło, że znalazł się w stawce najlepszych kierowców świata i wielu liczyło, że pokaże część umiejętności, które prezentował w przeszłości jego ojciec.

Niestety Schumacher tylko dwukrotnie zdołał zdobyć punkty. Dodatkowo wiele poważnych wypadków, które kosztowały ekipę miliony dolarów, sprawiły, że wraz z końcem sezonu pożegnał się z Haasem. Jego następcą w przyszłym sezonie zostanie Nico Hulkenberg.

Bez fety na koniec sezonu

Schumacher, również w ostatnim starcie w sezonie nie popisał się. Po kontakcie z Nicholasem Latifim obracał się i uderzył w bandę. Siła uderzenia na szczęście nie była duża i Niemiec mógł kontynuować jazdę.

Po zakończeniu rywalizacji kierowca Haasa chciał nacieszyć się ostatnimi chwilami w aucie i zaczął kręcić bączki. Przez radio szybko jednak otrzymał komunikat, by przestał i spokojnie dojechał do garażu. Niewiadomo skąd taka decyzja zespołu. Możliwe, że Haas chciał w dobrym stanie zachować skrzynię biegów i silnik przed testami, które odbędą się w tym tygodniu. Reakcja Niemca nie była jednak najweselsza, ale posłusznie wykonał polecenia inżyniera.

– W niedzielę nie miałem tempa. W sobotę było lepiej na pojedynczym okrążeniu. Wiedzieliśmy, że ciężko będzie utrzymac pozycję. Liczyliśmy na nieco więcej. Ostatecznie utrzymaliśmy ósme miejsce w klasyfikacji konstruktorów. Na tym się koncentrowaliśmy. Cieszę się z powodu zespołu. Oznacza to, że bezie dysponował innym budżetem. Jestem pewien, że będą w stanie go wykorzystać – komentował ostatni występ Schumacher.

Mick Schumacher w swojej karierze zaliczył 43 wyścigi Formuły 1. Najlepsze kwalifikacje w karierze zaliczył w Kanadzie w tym roku. Do rywalizacji na torze w Montrealu ruszał z szóstego pola startowego. Najlepszy wyścig zaliczył na Red Bull Ringu. W tym sezonie Niemiec wywalczył szóste miejsce.

Przeczytaj również

Redakcja WRC News

Redakcja WRC News