Roborace szybko nie zastąpi motorsportu. Ogromna wpadka w relacji na żywo [VIDEO]

Roborace szybko nie zastąpi motorsportu. Ogromna wpadka w relacji na żywo [VIDEO]

Podaj dalej

Organizatorzy serii Roborace, którzy w miniony weekend zorganizowali wyścig testowego sezonu serii, udowodnili, że jeszcze minie sporo czasu, zanim roboty zastąpią realnych kierowców podczas motorsportowych wydarzeń.

Seria przeznaczona dla autonomicznych pojazdów po latach przygotowań miała okazję zaprezentować się kibicom w miniony weekend. Wydarzenie „Event 1.1” zorganizowano na torze Thruxton Motorsport Center w Wielkiej Brytanii, a całość była transmitowana na żywo.

Nie trzeba było długo czekać na pierwszą wpadkę. Tuż po starcie sztuczna inteligencja jednego z aut postanowiła skręcić wprost na betonową ścianę. Pod koniec wyścigu Roborace inny pojazd postanowił wjechać na trawę i obrócić się przed samą metą. Z pewnością sytuacje takie nie służą prestiżowi serii, jednak ponownie to motorsport staje się poligonem doświadczalnym dla nowych technologii.

Oczywiście błędy popełniają również obecnie rywalizujący w motorsportowych wydarzeniach kierowcy. Czasami również te żenujące i głupie, ale z pewnością mało który z nich zdecydowałby się na ruch wspomnianej sztucznej inteligencji.

Przeczytaj również

Redakcja WRC News

Redakcja WRC News