Robert Kubica znowu najszybszy. Zespołowi koledzy mogą się od niego uczyć

Robert Kubica znowu najszybszy. Zespołowi koledzy mogą się od niego uczyć

High Class Racing Bahrain FIA WEC 2021

Podaj dalej

Robert Kubica świetnie rozpoczął niezwykle pracowity piatek na torze w Bahrajnie i podczas drugiego treningu przed rundą mistrzostw świata w wyścigach długodystansowych ponownie był najlepszy w swojej ekipie.

90 minut przygotowań

Podobnie jak wczorajsza pierwsza sesja treningowa, dzisiejszy drugi trening liczył dziewięćdziesiąt minut. Robert Kubica w barwach zespołu High Class Racing jako pierwszy wyjechał na tor. Polak zaliczył cztery okrążenia i uzyskał czas 1:55,318 po czym zjechał do garaży. W drugim wyjeździe przejechał pięć okrążeń i zszedł do rezultatu 1:51,493, który był najlepszy w zespole.

robert kubica

Jako drugi za kierownica pojawił się Dennis Andersen. Duńczyk podobnie jak Kubica zaliczył dwa wyjazdy z boksów. W pierwszym zaliczył osiem okrążeń, a na najlepszym zatrzymał stoper na rezultacie 1:58,254. Za drugim razem poprawił się na 1:58,009. Testy Andersena przerwał kilkuminutowy okres neutralizacji.

Sesję zamknął Anders Fjordbach, który również dwukrotnie wyjeżdżał na tor. Jego jazdy przerywała żółta, a następnie czerwona flaga. W pierwszym wyjeździe udało się przejechać cztery okrążenia i uzyskać czas 2:07,240. Za drugim razem zaliczył sześć okrążeń i zszedł do rezultaty 1:56,405.

Robert Kubica wraca do F1 w 2022?

Nie ma mocnych na Toyoty

W klasyfikacji generalnej ponownie bezkonkurencyjne okazały się auta Toyoty. Siódemka była lepsza od ósemki o 0,030 sekundy. Trzeci hipersamochód wystawiany przez Alpine okazał się słabszy o 1,131 sekundy. Czwarty czas uzyskała najlepsza ekipa LMP2: JOTA, której do czołowej trójki zabrakło jedynie 0,005 sekundy. Czołowa piątkę uzupełnili kierowcy United Autosports USA.

Zespół Roberta Kubicy został sklasyfikowany na ósmej pozycji, tuż przed polską ekipą Inter Europol Competition. W LMP2 dało to piąty wynik.

Pracowita sobota

Dziś zawodnicy mają jeszcze do dyspozycji trzeci trening, który rozpocznie się o 11:45. Na 15:30 zaplanowano pierwszy segment kwalifikacji, a na 15:50 drugi. Sześciogodzinny wyścig odbędzie się jutro.

6h of Bahrain – Trening 2 – Wyniki

Przeczytaj również

Redakcja WRC News

Redakcja WRC News