Robert Kubica wróci do auta Alfa Romeo Racing ORLEN

Robert Kubica wróci do auta Alfa Romeo Racing ORLEN

Robert Kubica wróci do auta Alfa Romeo Racing ORLEN

Podaj dalej

Robert Kubica dostanie kolejną szansę, by poprowadzić auto zespołu Alfa Romeo Racing ORLEN. Polak weźmie udział w piątkowym treningu w Abu Zabi.

Kierowca ORLEN Team zamieni w pierwszej 90-minutowej sesji Antonio Giovinazziego. Dodatkowo zespół poinformował, że Kubica weźmie udział w posezonowych testach zaplanowanych po wyścigowym weekendzie. W jazdach weźmie też udział Callum Ilott.

Czytaj też: To się nigdy nie znudzi. Nowa Gymkhana ujrzała światło dzienne [VIDEO]

Za każdym razem, gdy prowadzę auto mam okazję wnieść coś dla zespołu. Nie mogę się doczekać, by ponownie wyjechać na tor zaledwie dwa tygodnie po jazdach w Bahrajnie. Obecność za kierownicą pozwala mi budować spójność z samochodem, a to z kolei pomaga mi przekazać zespołowi lepsze informacje zwrotne. Obie sesje: trening i posezonowe testy, będą bardzo przydatne i nie mogę się ich doczekać – mówił Kubica.

Sezon może dobiega końca, ale wciąż mamy wiele do zrobienia. Każda okazja wystawienia auta na tor jest ważna. Posiadanie kogoś z umiejętnościami i technicznym podejściem Roberta pomoże nam jak najlepiej wykorzystać dzień. Był cennym atutem przez cały sezon i będzie nim również podczas ostatnich występów w 2020 roku – dodał Fred Vasseur, szef zespołu.

Przeczytaj również

Redakcja WRC News

Redakcja WRC News