Robert Kubica wraca do gry! Wróci do stawki F1 w ten weekend!

Robert Kubica wraca do gry! Wróci do stawki F1 w ten weekend!

Robert Kubica wraca do gry! Wróci do stawki F1 w ten weekend!

Podaj dalej

Robert Kubica wraz z zespołem Alfa Romeo F1 Team ORLEN powraca do rywalizacji w mistrzostwach świata już w ten weekend. Kolejną areną zmagań będzie francuski tor Paul Ricard, a Polak ma być jedną z kluczowych postaci w walce o kolejne punkty.

Robert Kubica wraca za kierownicę

Robert Kubica powróci za kierownicę auta Alfy Romeo. Polak otrzyma szansę w pierwszym treningu i zastąpi Valtteriego Bottasa. Pierwotnie za kierownicą miał zasiąść Theo Pourchaire, ale młody Francuz musi skoncentrować się na obowiązkach związanych ze startami w Formule 2.

Po krótkiej przerwie zespoły czekają dwa weekendy rywalizacji z rzędu. Kubica ma sprawdzić możliwości modelu C42, by pracować nad kolejnymi poprawkami, które pozwolą na walkę w środku stawki. Obecnie Alfa Romeo F1 Team ORLEN zajmuje szóste miejsce. Do piątego Alpine i czwartego McLarena brakuje trzydziestu punktów. Siódmy Haas traci 17 punktów.

Czytaj też: Czy Alfa Romeo Racing ORLEN wywalczy kolejne punkty? Czas na GP Francji!

Dwa wyścigi i wakacje

Rywalizacja we Francji oraz tydzień później na Węgrzech zakończy pierwszą część sezonu i zespoły będą miały blisko miesięczną przerwę od ścigania. Jednak mieszanka dwóch zupełnie różnych torów będzie wymagała olbrzymiej pracy, której nie ułatwią panujące we Francji temperatury. Alfa Romeo F1 Team ORLEN zapowiada jednak powrót do walki o punkty po słabszym występie w Austrii.

Co nas czeka w weekend?

Tor Paul Ricard, na którym obecnie rywalizują kierowcy pojawił się pierwszy raz w kalendarzu F1 w 1971 roku. Na kartach historii zapisał się Jackie Stewart, który korzystał wówczas z Tyrrella-Forda. GP Francji organizowano na południu kraju z niewielkimi przerwami do 1990 roku. Rywalizacja powróciła na Paul Ricard w 2018 roku po modernizacji toru.

Zawodnicy rywalizują na pętli mierzącej 5842 m. Do pokonania jest piętnaście zakrętów, a wyprzedzenie mają ułatwić dwie strefy DRS. Pierwsza wyznaczona jest między siódmym i ósmym zakrętem, a druga na prostej start-meta.

Kubica 6h Monza
fot. Prema ORLEN Team

Harmonogram weekendu skonstruowany jest w tradycyjny sposób. Piątek będzie stał pod znakiem dwóch godzinnych treningów. Pierwszy rozpocznie się o 14:00, a drugi o 17:00. Ostatnia godzina przygotowań została zaplanowana na sobotę na 13:00. O 16:00 rozpocznie się walka o pierwsze pole startowe. Wyścig na dystansie 53 okrążeń wystartuje w niedzielę o 15:00.

Przeczytaj również

Redakcja WRC News

Redakcja WRC News