Robert Kubica wraca do Formuły 1 już w ten weekend? Wszystko na to wskazuje!

Robert Kubica wraca do Formuły 1 już w ten weekend? Wszystko na to wskazuje!

robert kubica (3)

Podaj dalej

Robert Kubica przez wszystkich fanów sportów motorowych uznawany jest za niesamowitego kierowcę i z pewnością jego powrót do rywalizacji w Formule 1 ucieszyłby miliony. Czy to wydarzy się już w ten weekend?

Robert Kubica zastąpi kolegę?

Przed nami kolejna runda mistrzostw świata Formuły 1 i wszystko wskazuje na to, że Robert Kubica zastąpi jednego z kierowców Alfa Romeo Racing ORLEN. Od piątku fani Formuły 1 będą emocjonować się tym, co wydarzy się na Hungaroringu podczas Grand Prix Węgier.

Zobacz też: Złoty medal Tokio 2020 dla Polaka? Gnał po triumf ponad 100 km/h na rowerze!

Polak nie opuścił wyścigowego weekendu w kraju nad Dunajem od 2018 roku. Zawsze zaliczył co najmniej jeden trening. Trudno przypuszczać, by w tym roku byłoby inaczej, zwłaszcza że Węgry to dla polskich kibiców najlepsza okazja na kibicowanie zawodnikom F1. Dodatkowo jest to idealna forma reklamy dla sponsora Polaka firmy PKN ORLEN.

Z całą pewnością jednak Kubica nie zaliczy całego weekendu wyścigowego, a jedynie jeden trening, najprawdopodobniej pierwszy. Pewną podpowiedź daje telewizja Polsat. Wyścig o Grand Prix Węgier ma zostać pokazany w głównym kanale. To samo miało miejsce podczas Grand Prix Hiszpanii i Grand Prix Austrii, gdzie Kubica zasiadł za kierownicą Alfy Romeo.

Historia startów Polaka w GP Węgier

Robert Kubica zadebiutował w wyścigu Formuły 1 podczas Grand Prix Węgier 2006. Wówczas za kierownicą BMW Saubera zastąpił Jacquesa Villeneuve’a. Po niezwykle dramatycznym i deszczowym wyścigu Polak przekroczył linię mety jako siódmy i mógł wywalczyć dwa punkty. Po wyścigu sędziowie stwierdzili jednak, że BMW jest zbyt lekkie i zdyskwalifikowano Kubicę.

Robert Kubica pojedzie na Hungaroringu

Niepowodzenie Kubica odbił sobie z nawiązką rok później, gdy wywalczył piąte miejsce. W 2008 roku był ósmy i był to ostatni weekend na Węgrzech, gdy zdobywał punkty. W 2009 roku Polak został sklasyfikowany na trzynastej pozycji, a w 2010 roku, już w barwach Renault, nie ukończył rywalizacji. Po powrocie do stawki F1 w barwach Williamsa Kubica znalazł się na dziewiętnastej pozycji.

Harmonogram weekendu

Pierwszy trening F1 na torze Hungaroring zaplanowano na piątek na 11:30. Druga godzinna sesja rozpocznie się o 15:00. Sobota to tradycyjnie trzeci trening (12:00) oraz walka o pole position. Kwalifikacje rozpoczną się o 15:00. Niedzielny wyścig wystartuje o 15:00.

Przeczytaj również

Redakcja WRC News

Redakcja WRC News