Robert Kubica pomagał koledze. Wyszło świetnie!

Robert Kubica pomagał koledze. Wyszło świetnie!

Antonio Giovinazzi Alfa Romeo Racing ORLEN GP Włoch F1 2021

Podaj dalej

Robert Kubica, który w kwalifikacjach do sprintu kwalifikacyjnego na torze w Monzy, zakończył walkę na pierwszej części jazd. Z pomocy Polaka zdecydowanie skorzystał Antonio Giovinazzi.

Kubica pomagał koledze

Po pierwszych przejazdach Q1 na czele znajdowali się kierowcy Mercedesa. Robert Kubica, który pomagał Antonio Giovinazziemu znajdował się na szesnastej pozycji. Włoch skorzystał z pracy Polaka i był szósty. W strefie zagrożenia odpadnięciem z dalszych jazd obok kierowcy ORLEN Team byli Yuki Tsunoda, Charles Leclerc, Nikita Mazepin i Mick Schumacher. Na szybkim okrążeniu Polaka przyblokował Rosjanin.

Na torze panował spory tłok i część kierowców nie mogła uzyskać lepszych rezultatów. Po pierwszych przejazdach pierwsze miejsce utrzymał Lewis Hamilton, który pokonał Valtteriego Bottasa.

Robert Kubica uzyskał dziewiętnasty czas i pokonał Nikitę Mazepina. Obok Polaka i Rosjanina z dalszymi jazdami pożegnali się Yuki Tsunoda, Nicholas Latifi i Mick Schumacher. Japończykowi do awansu zabrakło 0,035 sekundy. Antonio Giovinazzi wywalczył szóstą pozycję.

Alfa Romeo Racing ORLEN w Q3

Po pierwszych przejazdach ponownie na czele byli kierowcy Mercedesa, za którymi sklasyfikowani byli zawodnicy McLarena. Zagrożeni odpadnięciem z dalszych jazd byli Esteban Ocon, Sebastian Vettel, Carlos Sainz, George Russell i Fernando Alonso.

Gdy kierowcy zaczęli wyjeżdżać na ostatnie przejazdy zrobiło się dość niebezpiecznie w alei serwisowej. Na szczęście nie doszło do żadnych kolizji.

Sesję kolejny raz zapisał do swojego CV Lewis Hamilton, który jako jedyny przełamał barierę 1:20. Drugi był Valtteri Bottas, a trzeci Lando Norris. Z kwalifikacjami pożegnali się kierowcy Aston Martina i Alpine oraz George Russell. Sebastian Vettel rozminął się z Q3 o 0,031 sekundy. Antonio Giovinazzi siódmym czasem zapewnił Alfie Romeo Racing ORLEN Q3.

Bottas sprawił niespodziankę

Po pierwszych pomiarowych okrążeniach w trzecim segmencie jazd na czele znalazł się Lewis Hamilton. Zaledwie 0,017 sekundy wolniejszy był Max Verstappen, za którym znalazł się duet McLarena: Lando Norris i Daniel Ricciardo. Piąty był Valtteri Bottas. Antonio Giovinazzi oszczędzając opony nie wyjechał na tor na początku sesji.

Ostatecznie niespodziankę sprawił Valtteri Bottas, który ruszy z pierwszego pola startowego do sprintu kwalifikacyjnego. Blisko 0,1 sekundy słabszy był Lewis Hamilton. Drugą dwójkę utworzyli Max Verstappen i Lando Norris, a trzacią Daniel Ricciardo i Pierre Gasly. Stawkę uzupełnili Carlos Sainz, Charles Leclerc, Sergio Perez i Antonio Giovinazzi z Alfa Romeo Racing ORLEN.

Przeczytaj również

Redakcja WRC News

Redakcja WRC News