Robert Kubica oficjalnie na liście 24h Le Mans. Mamy też polski zespół

Robert Kubica oficjalnie na liście 24h Le Mans. Mamy też polski zespół

Robert Kubica Oreca LMP2 ELMS Barcelona 2021 1

Podaj dalej

Na miesiąc przed startem 24-godzinnego wyścigu Le Mans, organizatorzy imprezy zaprezentowali pełną listę zgłoszeń, na której nie zabrakło polskich akcentów.

Pięć aut najmocniejszej klasy

Do bój o zwycięstwo w najmocniejszej kategorii przystąpi pięć ekip. Toyota wystawi model GR010 – Hybrid dla dwóch załóg. Pierwsza stworzą Mike Conway, Kamui Kobayashi i Jose Maria Lopez. Drugie auto poprowadzą Sebastien Buemi, Kazuki Nakajima oraz Brendon Hartley. Szyki japońskiej marce spróbują pokrzyżować ekipy Alpine z modele A480 oraz Glickenhaus Racing. Amerykanie wystawią dwa 007 LMH.

Polskie emocje w LMP2

Uwaga polskich kibiców z pewnością będzie skierowana na klasę LMP2, która w obliczu problemów czołówki może walczyć o miejsce na podium całego wyścigu. Zgodnie z zapowiedziami na liście nie zabrakło Roberta Kubicy, który będzie bronił barw belgijskiej ekipy WRT. Na samochodzie, podobnie jak w ELMS, nie zabraknie logotypów PKN ORLEN. Partnerami jedynego Polaka, który wygrał wyścig F1 będą Louis Deletraz i Yifei Ye. Przy nazwisku Chińczyka widnieje gwiazdka oznaczająca konieczność dopełnienia formalności licencyjnych.

Szyki kierowcy ORLEN Team spróbuje pokrzyżować polska ekipa Inter Europol Competition, która zaliczy trzecie Le Mans. „Piekarze” w 2019 roku wywalczyli 45 miejsce i 16 w klasie LMP2. Rok później byli na 42 miejscu i 17 w swojej kategorii. Za kierownicą zielonej Oreci zasiądą Jakub Śmiechowski, Renger van de Zande oraz Alex Brundle.

Bogata obsada GT

Czym byłby wyścig Le Mans bez aut klasy GT? W kategorii Pro kibice zobaczą osiem ekip, które zaprezentują Ferrari 488 GTE, Chevroleta Corvette i Porsche 911. W klasie LMGTE Am pojawiły się 23 zgłoszenia. Stawkę uzupełnia jeden samochód innowacyjny zespołu Association SRT41. Barw ekipy bronią wyłącznie kierowcy niepełnosprawni.

Kiedy dopingować naszych?

24-godzinny wyścig Le Mans zaplanowano w dniach 21-22 sierpnia, ale tak naprawdę przez cały tydzień kibice będą mogli świętować długodystansowy festiwal. Już od niedzieli 15 sierpnia zaplanowano jazdy na torze. Listę zgłoszeń znajdziecie tutaj.

Przeczytaj również

Redakcja WRC News

Redakcja WRC News