Robert Kubica jest na GP Rosji! Znowu zastąpi Raikkonena?

Robert Kubica jest na GP Rosji! Znowu zastąpi Raikkonena?

Robert Kubica Alfa Romeo Racing ORLEN GP Rosji F1 2021

Podaj dalej

Robert Kubica pojawił się w Soczi na GP Rosji, co wzbudziło podejrzenia, że ponownie zastąpi za kierownicą Alfy Romeo Racing ORLEN jednego z kierowców. Czy ponownie będziemy oglądać Polaka?

Spokojne 20 minut

W pierwszej sesji treningowej wzięli jednak udział główni kierowcy zespołu: Antonio Giovinazzi i Kimi Raikkonen. Po dwudziestu minutach jazd na czele znajdował się Max Verstappen. Holender wykorzystał używany komplet miękkich opon i popisał się czasem 1:36,055. Za jego plecami byli kierowcy Mercedesa, którzy najlepsze rezultaty ustanowili na twardej mieszance. Valtteri Bottas tracił ponad 0,3 sekundy, a Lewis Hamilton ponad 0,6 sekundy. Czołową piątkę uzupełniali Charles Leclerc, który otrzymał nowy cały zestaw napędowy oraz Lando Norris. Antonio Giovinazzi rozpoczął sesję od czternastego czasu. Powracający po przerwie Kimi Raikkonen był tuż za Włochem.

Krótka przerwa w jazdach

Druga tercja sesji stała pod znakiem krótkiego ogłoszenia wirtualnego samochodu bezpieczeństwa i pokazu siły Mercedesa. Valtteri Bottas perfekcyjnie wykorzystał nowy komplet miękkich opon i zszedł do poziomu 1:34,427. 0,2 sekundy tracił Lewis Hamilton, a trzeci Charles Leclerc był wolniejszy od Fina o blisko 0,7 sekundy. Max Verstappen znajdował się na czwartej pozycji i tracił blisko 1,2 sekundy.

Na 24 minuty przed końcem jazd ogłoszono wirtualny samochód bezpieczeństwa. Przerwa trwała niecałe dwie minuty. Konieczne było posprzątanie toru w okolicy wyjazdu z alei serwisowej.

Kimi Raikkonen sklasyfikowany był na czternastej pozycji. Drugi kierowca Alfa Romeo Racing ORLEN: Antonio Giovinazzi koncentrował się na długich przejazdach i był osiemnasty.

Pracowita sesja

W ostatnich dwudziestu minutach jazd kierowcy Mercedesa nie poprawili swoich czasów, ale byli najlepsi w sesji. Max Verstappen zdołał poprawić swój rezultat, ale do Lewisa Hamiltona stracił 0,016 sekundy. Czołowa piątkę uzupełnili Charles Leclerc i Sebastian Vettel z Aston Martina. Przy zjeździe do alei serwisowej Lando Norris uderzył w wewnętrzny murek na zakręcie i obrócił się.

Antonio Giovinazzi zdołał wskoczyć na trzynastą pozycję. Kimi Raikkonen był piętnasty. Kierowców Alfa Romeo Racing ORLEN przedzielił Daniel Ricciardo.

GP Rosji – Trening 1 – Wyniki

Przeczytaj również