Robert Kubica i polski zespół powalczą w kultowym wyścigu!

Robert Kubica i polski zespół powalczą w kultowym wyścigu!

Robert Kubica High Class Racing FIA WEC 2021 6h bahrain

Podaj dalej

62 samochody, a wśród nich jedno prowadzone przez Roberta Kubice oraz dwa polskiego zespołu Inter Europol Competition pojawiły się na liście zgłoszeń 24-godzinnego wyścigu Le Mans. Czeka nas niezwykłe motorsportowe święto!

Potężna lista

Wśród 62 zgłoszeń pięć nadesłały ekipy w najmocniejszej klasie Hypercar. Toyota podstawi dwa modele GR010-Hybrid, a Glickenhaus dwa egzemplarze 007 LMH. Stawkę uzupełnia Alpine A480.

W klasie LMP2, która najbardziej zainteresuje polskich kibiców pojawiło się aż 27 zgłoszeń. Wśród nich znajduje się zespół Prema ORLEN Team z Robertem Kubicą w składzie. Polakowi w batalii w jednym z najbardziej znanych wyścigów świata będą towarzyszyć Louis Deletraz i Lorenzo Colombo. W stawce pojawiły się również dwa auta polskiej ekipy: Inter Europol Competition. W pierwszej Orece powalczą Jakub Śmiechowski, Alex Brundle i Esteban Gutierrez. Drugą poprowadzą David Heinemeier-Hansson, Fabio Scherer i Pietro Fittipaldi. W stawce GT Pro zgłoszono siedem ekip, a w GT Am aż 23.

Liczby listy

Zespoły reprezentują trzynaście narodowości. Aż ośmioma może pochwalić się Wielka Brytania i Francja. Stany Zjednoczone wystawią siedem ekip, a Niemcy pięć. Na liście znajduje się dziewięciu producentów samochodów: Toyota, Ferrari, Porsche, Glickenhaus, Alpine, Chevrolet, Aston Martin, Oreca i Ligier.

Choć lista zawodników może ulec jeszcze zmianie najprawdopodobniej kibice zobaczą siedmiu zawodników, którzy świętowali już zwycięstwo w 24h Le Mans. Pięciu z nich poprowadzi Toyotę: Sebastien Buemi, Brendon Hartley, Mike Conway, Kamui Kobayashi i Jose Maria Lopez. Stawkę uzupełniają Romain Dumas z Glickenhausa oraz Nicky Tandy z Corvetty.

Na torze pojawi się również pięć pań. Co więcej Ferrari 488 GTE z numerem 85 powalczy w wyłącznie żeńskim składzie. Za kierownicą zasiądą Rahel Frey, Michelle Gatting i Sarah Bovy. Ponadto Sophia Floersch wspomoże zespół Algarve Pro Racing w klasie LMP2, a Lilou Wadoux ekipę Richard Mille Racing, w której powalczy razem z Sebastienem Ogierem.

Cztery zespoły z listy zadebiutują w 24-godzinnym wyścigu Le Mans. W stawce GT pierwszy raz zaprezentuje się zespół Hardpoint Motorsport. W LMP2 występ w kultowym wyścigu zaliczą zespołu CD Sport, Vector Sport oraz Prema ORLEN Team z Robertem Kubicą w Pełna lista dostępna jest tutaj.

Przeczytaj również

Redakcja WRC News

Redakcja WRC News