Red Bull szybszy od Ferrari. Alfa Romeo Racing ORLEN z kolejną symulacją

Red Bull szybszy od Ferrari. Alfa Romeo Racing ORLEN z kolejną symulacją

Podaj dalej

Sergio Perez (Red Bull Racing) uzyskał najlepszy czas podczas ostatniej porannej sesji przedsezonowych testów F1. W Bahrajnie Meksykanin był lepszy od Charlesa Leclerca. Kimi Raikkonen w barwach PKN ORLEN zaliczył symulację wyścigu.

Pierwsza połowa sesji

W pierwszej godzinie jazd najlepiej spisał się Charles Leclerc, który uzyskał czas 1:30,486. Kierowca Ferrari miał za sobą Pierre’a Gasly’ego i Sergio Pereza. W Alfie Romeo Racing ORLEN pojawił się Kimi Raikkonen. Fin podobnie jak wczoraj Antonio Giovinazzi rozpoczął jazdy z czujnikami aerodynamiki. Po kilku okrążeniach zdecydowano się zdjąć „rusztowanie” i zaliczyć symulację wyścigu.

Leclerc utrzymał fotel lidera po drugiej godzinie jazd, ale tuż za nim pojawił się Sergio Perez. Kimi Raikkonen kontynuował długie jazdy i zamykał stawkę.

Druga połowa sesji

Sergio Perez w barwach Red Bull Racing objął prowadzenie w trzeciej godzinie jazd. Meksykanin zszedł do poziomu 1:30,309 i o blisko 0,2 sekundy wyprzedzał Charlesa Leclerca. Na trzecie miejsce wskoczył Lando Norris.

W ostatniej godzinie jazd w Perez zszedł jeszcze do 1:30,187, co jest najlepszym czasem weekendu. Drugi Charles Leclerc stracił do rywala blisko 0,3 sekundy. Trzecim czasem popisał się Lando Norris. Podobnie jak w poprzednich sesjach na koniec kontrolnie wywieszono czerwoną flagę i zezwolono na treningi startów.

Kimi Raikkonen z Alfa Romeo Racing ORLEN koncentrował się na długich wyjazdach i został sklasyfikowany na dziewiątym miejscu. Fin z 91 okrążeniami był najbardziej zapracowanym zawodnikiem.

Testy F1 2021 – Wyniki pierwszej niedzielnej sesji

Przeczytaj również

Redakcja WRC News

Redakcja WRC News