Red Bull stworzy supersamochód! Pod maską 1100 KM!

Red Bull stworzy supersamochód! Pod maską 1100 KM!

Red Bull stworzy supersamochód! Pod maską 1100 KM!

Podaj dalej

Red Bull, który od lat związany jest z Formułą 1, poinformował, że stworzy swój pierwszy własny supersamochód. Marka zapowiedziała wyprodukowanie 50 egzemplarzy modelu RB17.

Red Bull z mistrzowskich rąk

Supersamochód ma powstać w Red Bull Advanced Technologies. Za projekt odpowiedzialny będzie dyrektor techniczny zespołu Formuły 1: Adrian Newey. Konstrukcja ma być napędzana hybrydowym silnikiem V8 o mocy ponad 1100 KM! Całość zostanie oparta wokół stworzonego z kompozytu węglowego dwuosobowego kokpitu. Projekt zakłada wykorzystanie efektu uziemienia, który jest obecny w nowych autach Formuły 1.

RB17 zostanie wyprodukowane w 50 egzemplarzach. Pierwsze powstaną w 2025 roku. Przewiduje się, że cena ma wynosić ponad pięć milionów funtów. Właściciele będą mieli dostęp do symulatora zespołu Formuły 1 oraz wezmą udział w programie rozwoju pojazdów i szkoleń na torze. Za serwisowanie aut będzie bezpośrednio odpowiadać fabryka.

Czytaj też: Kajetanowicz liderem mistrzostw świata! Czy wywalczy upragniony tytuł?

Red Bull ewoluuje

RB17 to ważny kamień milowy w ewolucji Red Bull Advanced Technologies. Jest w pełni zdolny do stworzenia i produkcji seryjnego samochodu w naszym kampusie technologicznym Red Bulla. Ponadto RB17 będzie pierwszym samochodem marki Red Bull, który zostanie udostępniony kolekcjonerom – mówił Christian Horner, szef zespołu Red Bull Racing.

RB17 pokazuje wszystko, co wiemy o tworzeniu zwycięskich samochodów Formuły 1. Dwumiejscowy samochód zapewni ekstremalne osiągi na torze. RB17 napędzane jest naszą pasją do osiągów na każdym poziomie. Przesuwa granice projektowe i techniczne daleko za to, co było wcześniej dostępne dla entuzjastów i kolekcjonerów – dodał Adrian Newey.

Walka w Formule 1

Red Bull Racing po wywalczeniu z Maxem Verstappenem mistrzowskiego tytułu w 2021 roku, w tym sezonie zaciekle walczy o podwójną koronę. Po kilku słabszych występach Ferrari ekipa ma 76 punktów zapasu nad włoskim zespołem. W stawce kierowców Max Verstappen ma 46 punktów przewagi nad Sergio Perezem. Trzeci Charles Leclerc jest trzy punkty za drugim kierowcą Red Bulla.

Przeczytaj również

Redakcja WRC News

Redakcja WRC News