Rajdowy sezon w Polsce czas zacząć. Na start Memoriał i Tarmac

Rajdowy sezon w Polsce czas zacząć. Na start Memoriał i Tarmac

Rajdowy sezon w Polsce czas zacząć. Na start Memoriał i Tarmac

Podaj dalej

Obecna sytuacja na świecie nie ułatwia organizowania sportowych wydarzeń, co przeniosło się również na krajowe podwórko i dopiero w kwietniu rozpoczynamy sezon rajdowy w Polsce.

W ostatnich latach pierwszą imprezą kalendarzy była amatorska Walimska Zimówka. Sezon 2021 rozpoczną jednak dwie kwietniowe imprezy, w których mogą brać udział licencjonowani zawodnicy. W Wieliczce odbędzie się Memoriał Janusza Kuliga i Mariana Bublewicza, a w okolicach Nowej Rudy pierwsza runda Tarmac Masters.

28 załóg na Memoriał

Wielicka impreza, która będzie składać się z sześciu odcinków specjalnych o łącznej długości 24,03 km przyciągnęła na listę zgłoszeń 28 załóg. Zawodnicy trzykrotnie zmierzą się z odcinkami Niepołomice (2,92 km) oraz Brzegi (5,09 km).

Jedynkę od organizatorów otrzymali Łukasz i Tomasz Kotarba, którzy zaprezentują się w Citroenie C3 Rally2. W najmocniejszej klasie 3 znalazło się jeszcze miejsce dla ośmiu załóg. Grzegorz Olchawski poprowadzi Audi Quattro, a Marek Suder Forda Escorta WRC. Czołówkę klasy 2 tworzą Łukasz Mrozek, Grzegorz Kluza i Krzysztof Stańdo w Renault Clio. Klasę jeden tworzą Peugeoty 208 R2 Tomasza Fliśnika i Piotra Ilnickiego oraz Honda Civic Marcina Gluzy.

Międzynarodowo i bogato na Tarmacu

W zbliżający się weekend odbędzie się również pierwsza runda Tarmac Masters, której baza zlokalizowana zostanie w Nowej Rudzie. Załogi podobnie jak w Wieliczce pokonają trzykrotnie dwa odcinki specjalne. Pętlę stworzą próby mierzące 6,47 km i 9,7 km, co da razem 48,51 kilometra oesowego. Zawodnicy SKJS przejadą 23,55 km.

Na oficjalnej liście zgłoszeń rajdu okręgowego znalazło się 85 załóg i kibice przed monitorami będą mieli, co śledzić. W klasie Pro znalazło się sześć aut klasy R5. Z Fiest skorzystają Hubert Maj i Marek Nowak. W Skodach zaprezentują się Wojciech Chuchała i Tomasz Kasperczyk. Hyundaia przywiezie Maciej Lubiak, a Volkswageny Zbigniew Gabryś i Tomasz Kasperczyk.

Na liście znajduje się także m.in. Porsche 911 RGT Jacka Sobczaka, Ford Fiesta Rally4 Daniela Polaska z Czech.

Przeczytaj również

Redakcja WRC News

Redakcja WRC News