Rajd Polski w mistrzostwach Europy

Rajd Polski w mistrzostwach Europy

Rajd Polski w mistrzostwach Europy

Podaj dalej

Rajd Polski pojawił się w kalendarzu przyszłorocznych mistrzostw Europy, które w porównaniu do poprzednich lat przejdą pewną rewolucję.

Rajd Polski na początku

Sezon mistrzostw Europy w przyszłym roku rozpocznie się na trasach Rajdu Fafe, po którym zawodnicy przeniosą się na Wyspy Kanaryjskie. Trzecią rundę sezonu będzie stanowił w maju Rajd Polski. Pierwszą część sezonu zamknie w czerwcu Rajd Lipawy.

Drugą część batalii o mistrzowskie tytuły rozpocznie nowy w kalendarzu Rajd Skandynawii, który odbędzie się w Szwecji. Impreza ma odbyć się w dobrze znanym fanom rajdów z zimowej scenerii rejonie Varmland. Sezon zakończą trzy asfaltowe imprezy: Rajd Rzymu, Barum oraz powracający do kalendarza Rajd Węgier.

Ekscytujący harmonogram

– Jesteśmy niesamowicie podekscytowani perspektywą wyjazdu do Szwecji i powrotu do Węgier. Każdy fan rajdów samochodowych zna Rajd Szwecji w zimowej scenerii, ale powrót do Varmland latem wniesie do kalendarza zupełnie nowy element – mówił Ian Campbell, meneżdżer rajdowych mistrzostw Europy.

– Zespół organizacyjny Rajdu Węgier pracował niesamowicie ciężko za kulisami i jesteśmy zadowoleni, że zrobili wszystko, co było wymagane od nich, by powrócili do mistrzostw – dodał.

Kalendarz mistrzostw Europy 2023

1. Rally Serras de Fafe (Portugalia) 11-12 marca
2. Rally Islas Canarias (Hiszpania) 05-06 maja
3. Rajd Polski 20-21 maja
4. Rajd Lipawy (Łotwa) 17-18 czerwca
5. Rajd Skandynawii (Szwecja) 07-08 lipca
6. Rally di Roma Capitale (Włochy) 29-30 lipca
7. Rajd Barum (Czechy) 19-20 sierpnia
8. Rajd Węgier 07-08 października

Przeczytaj również

Redakcja WRC News

Redakcja WRC News