Rajd Europy Centralnej - Ile będą kosztować wejściówki?

Rajd Europy Centralnej - Ile będą kosztować wejściówki?

Rajd Europy Centralnej – Ile będą kosztować wejściówki?

Podaj dalej

Rajd Europy Centralnej zapowiada się niezwykle atrakcyjny dla polskich kibiców, którzy w tym roku będą chcieli zobaczyć najlepszych kierowców na świecie. Organizatorzy zdradzili pierwsze informacje dotyczące wejściówek.

Rajdowe święto

Nowy w kalendarzu mistrzostw świata Rajd Europy Centralnej będzie rozgrywany na terenie trzech państw: w Czechach, Austrii i Niemczech. Poza klasycznymi odcinkami organizatorzy zaplanowali prolog w Pradze oraz superoes Klatovy.

Czterodniowa wejściówka na klasyczne odcinki specjalne oraz do parku serwisowego w Pasawie kosztuje 99 euro i jest już do nabycia. Dla najszybszych dostępna jest również opcja biletu „1 z 1000”. Limitowana wersja wejściówki kosztuje 125 euro. Specjalna wersja biletu zapewnia również los. Szczęśliwy numer dodatkowo będzie mógł zaliczyć przejażdżkę w ramach zapoznania z Rajdem Europy Centralnej. Wejściówki nie będą wymagane od osób poniżej 16 roku życia, które pojawią się na rajdzie pod opieką dorosłego.

Widowiskowe próby dodatkowo płatne

Za prolog w Pradze i superoes Klatovy kibice z podstawowym biletem będą musieli dodatkowo dopłacić. Posiadając jednak wejściówkę na cały rajd, cena biletów na widowiskowe próby będzie obniżona o połowę. Wejście na superoes Klatovy będzie w regularnej sprzedaży kosztował 34 euro za miejsce stojące. Miejsce siedzące to koszt 68 euro w podstawowej wersji. Ceny biletów na prolog w Pradze mają zostać podane w najbliższej przyszłości.

Rajd Europy Centralnej będzie przedostatnią rundą tegorocznych mistrzostw świata. Imprezę zaplanowano w dniach 26-29 października. Organizacja imprezy na terenie trzech państw oznacza, że pojawi się jeden debiutant w mistrzostwach świata oraz powroty do kalendarza.

Czechy pierwszy raz będą gościć najlepszych kierowców świata. Austria miała taką możliwość w 1973 roku. Wówczas za kierownicą BMW 2002Tii najlepszy był Achim Warmbold. Niemcy powrócą do kalendarza po przerwie trwającej od 2019 roku. Nasi zachodni sąsiedzi stanowili niemal nieodłączny element mistrzostw świata w latach 2002-2019. Impreza nie znalazła się w czempionacie jedynie w 2009 roku. Kultowy poligon Baumholder oraz drogi prowadzące po winnicach w Zagłębiu Saary stanowią już jednak przeszłość. Bilety są dostępne tutaj.

Przeczytaj również

Redakcja WRC News

Redakcja WRC News