Przygoński z nową rolą w drifcie! Co czeka mistrza Polski?

Aż 50. najbardziej utalentowanych polskich drifterów już 27-28 maja rozpocznie na Torze Słomczyn rywalizację o tytuł Mistrza Polski w Driftingowych Mistrzostwach Polski 2023. Zawody, które w tym roku zyskały nowego organizatora, to nie tylko emocjonująca walka kierowców na punkty, spektakularne przejazdy, ale prawdziwy festiwal motoryzacji pod hasłem Speed Games z wieloma atrakcjami. Nie zabraknie również kierowcy ORLEN Team: Kuby Przygońskiego.

Przygoński z nową rolą w drifcie! Co czeka mistrza Polski?
Podaj dalej

Ten artykuł powstał w ramach płatnej współpracy z PKN ORLEN.

Przygoński w nowej roli

Driftingowe Mistrzostwa Polski zyskują nowe oblicze oraz całkowicie nową formułę. W sezonie 2023 najbardziej znani i utytułowani drifterzy spotkają się na czterech rundach, by rywalizować o tytuł Mistrza Polski 2023. Zawody odbędą się w czterech lokalizacjach na torach: w Słomczynie, warszawskim Bemowie, Kielcach i Poznaniu tak, aby kibice z całej Polski zyskali możliwość oglądania mistrzowskich przejazdów oraz udziału w niepowtarzalnym, motoryzacyjnym wydarzeniu.

– Ogromnie zależy nam na promocji driftingu w Polsce, ponieważ uważam, że jest spektakularny i wart przybliżenia go kibicom. Jest to dyscyplina, która cieszy się bardzo dużą popularnością na świecie i coraz większą w Polsce. Rozszerzyliśmy formułę wydarzenia tak, aby zapewnić liczne atrakcje wszystkim, którzy odwiedzą festiwal motoryzacji – mówi Jakub Przygoński, pięciokrotny Mistrz Polski w driftingu, który po raz pierwszy występuje w charakterze organizatora.

Wicemistrz powalczy o tytuł?

Do startu w zawodach jest już gotowy zdobywca tytułu Wicemistrza Polski 2022, Paweł Korpuliński.

– Chcę w tym roku ponownie walczyć o jak najwyższe lokaty, by stworzyć jak najlepszego show dla fanów i kibiców. Tegoroczna stawka kierowców w DMP wygląda imponująco więc zapowiada się zacięta rywalizacja – mówi Paweł Korpuliński.

Zawodnicy będą rywalizować w dwóch kategoriach: PRO i SEMI PRO. Jednak prócz rywalizacji w ramach Driftingowych Mistrzostw Polski na kibiców czekają liczne, dodatkowe atrakcje. Jedną z nich z całą pewnością będzie event Speed Games, który zostanie wpleciony w harmonogram dwudniowego wydarzenia. W Speed Games rywalizować będą twórcy Internetu, celebrities oraz sportowcy.

Kolejną wyjątkową atrakcją jest wystawa CAR SHOW, która zgromadzi prawdziwe perły motoryzacji. Każde wydarzenie to kilkadziesiąt aut, na których widok serce bije szybciej! To niepowtarzalna okazja, by móc podziwiać je na własne oczy.

To wszystko już podczas pierwszego wydarzenia, które odbędzie się w terminie 26-28 maja na Torze Słomczyn.

Przeczytaj również