Przygoński w formie! Kolejny świetny występ Polaka!

Kuba Przygoński kolejny raz udowodnił, że drzemie w nim niesamowity potencjał i po dniu przerwy wywalczył szóste miejsce na etapie Rajdu Dakar.

Przygoński w formie! Kolejny świetny występ Polaka!
Podaj dalej

Przygoński goni czołówkę

Polak za kierownicą Mini nie odpuszcza gonitwy za najlepszymi po problemach na początku rywalizacji. Dziś kierowca wspierany przez PLATINUM ORLEN Oil był szósty, a gdyby nie dwuminutowa kara drugi raz z rzędu znalazłby się w czołowej piątce. Do najszybszego na próbie Przygoński stracił blisko osiem i pół minuty.

– Na dzisiejszym odcinku trafiliśmy na kilka urwanych wydm. Ciężko było ocenić gdzie kończy się wzniesienie i jak będzie wyglądało lądowanie, o czym świadczy między innymi wypadek Carlosa Sainza. Pomimo ryzykownej drogi, mieliśmy dobre tempo i ukończyliśmy dzisiejszy stage pomyślnie – P6 – podsumował Kuba Przygoński.

Kolejny dobry etap zaliczył również Martin Prokop. Czech kontynuuje swój marsz po pierwszą dziesiątkę tegorocznej edycji imprezy. Trzynaste miejsce na etapie ze stratą ponad siedemnastu i pół minuty do najlepszego pozwoliło mu utrzymać siódme miejsce w samochodowej stawce.

Loeb już na wirtualnym podium

Zawodnicy mieli do pokonania dziś etap o długości 686 kilometrów z Rijadu do Haradh. Odcinek specjalny liczył 358 kilometrów.

Najszybszy był dziś Sebastien Loeb, który o 57 sekund pokonał Vaidotasa Zalę. Etapowe podium uzupełnił Guerlain Chicherit. Francuz stracił do rodaka dwie minuty i osiem sekund. Znajdujący się na czele klasyfikacji imprezy Nasser Al-Attiyah dziś był ósmy, blisko dziewięć minut za triumfatorem. Błąd na etapie, a dokładniej sześć kilometrów po starcie popełnił Carlos Sainz, który dachował swoim Audi.

W klasyfikacji generalnej Nasser Al-Attiyah ma blisko półtorej godziny przewagi nad debiutującym w imprezie Lucasem Moraesem. Na wirtualne podium awansował Sebastien Loeb, który wmieszał się swoim Hunterem w dominujące Toyoty.Do drugiego miejsca Francuzowi brakuje ponad dwadzieścia jeden minut. Ponad trzy minuty za byłym rajdowym mistrzem świata jest Henk Lategan.

Martin Prokop utrzymuje siódme miejsce w stawce. Do podium Czechowi brakuje ponad godzinę i dwie minuty. Dwie i pół minuty za kierowcą Forda Raptora znajduje się Brian Baragwanath.

Dakar 2023 – Wyniki po Etap 9

Przeczytaj również