Przygoński i Prokop pną się w klasyfikacji Dakaru

Przygoński i Prokop pną się w klasyfikacji Dakaru

Przygoński i Prokop pną się w klasyfikacji Dakaru

Podaj dalej

Kuba Przygoński i Martin Prokop kolejny raz udowodnili, że zaliczają się do ścisłej czołówki kierowców Rajdu Dakar. Wspierani przez PLATINUM ORLEN Oil zawodnicy pną się w górę klasyfikacji generalnej.

Przygoński ponownie w Top 10

Po obfitych opadach deszczu, które pojawiły się na północy Arabii Saudyjskiej organizatorzy byli zmuszeni do zmiany trasy. Odcinek specjalny mierzył dziś 358 kilometrów, a cały etap z Ha’il do Rijadu liczył aż blisko 918 kilometrów!

Ze świetnej strony kolejny raz pokazał się Kuba Przygoński, który był dziewiąty. Do etapowego triumfu zabrakło blisko trzynastu minut. Martin Prokop był trzynasty ze stratą ponad dwudziestu jeden minut do najszybszego.

– Trudne warunki dzisiejszego odcinka. Na skutek opadów deszczu wydmy, które pokonywaliśmy były dość twarde, co prowadziło do uślizgu. Minęliśmy również wypadek Carlosa Sainza i Stephana Peterhansela. Jednak nasza jazda przebiegła pomyślnie. Kolejne modyfikacje zawieszenia i dobra nawigacja Armanda pozwoliły nam trzymać dobre tempo – P9 – podsumował Przygoński.

W klasyfikacji generalnej Martin Prokop awansował na ósme miejsce. Do lidera Czech traci blisko dwie godziny i piętnaście minut. Przygoński po problemach na początku rywalizacji traci ponad siedem godzin.

Pogrom Audi

Na etapie najlepszym czasem popisał się przewodzący stawce Nasser Al-Attiyah. Triumf Katarczyka nie był jednak wydarzeniem dnia. Wypadki zaliczyli dwaj kierowcy Audi, którzy walczyli o triumf. Stephane Peterhansel został zmuszony do wycofania się z rywalizacji, po tym, gdy jego pilot musiał zostać przetransportowany do szpitala. Carlos Sainz mocniej uszkodził swoją maszynę i na etapie czekał na pomoc ciężarówki serwisowej.

Za Al-Attiyah sklasyfikowano dziś Sebastiena Loeba, który stracił trzy i pół minuty bez jednej sekund. Etapowe podium skompletował Henk Lategan.

W klasyfikacji generalnej dominuje Toyota. Pierwszych czterech kierowców korzysta z auta japońskiej marki. Al-Attiyah ma ponad godzinę zapasu nad Henkiem Lateganem i debiutującym w Rajdzie Dakar Lucasem Moraesem. Pół godziny za podium jest Giniel de Villiers. Najszybszy z reszty: Mattias Ekstrom w Audi jest ponad dwie minuty za bezpośrednim rywalem.

Dakar 2023 -Wyniki po Etap 6

Przeczytaj również

Redakcja WRC News

Redakcja WRC News