Przejdź na TY z Hołkiem! Sprawdź, gdzie to możesz zrobić!

Przejdź na TY z Hołkiem! Sprawdź, gdzie to możesz zrobić!

21

Podaj dalej

Już dziś oficjalnie rozpocznie się Baja Poland, gdzie możecie przejść na TY z Krzysztofem Hołowczycem. Warto byłoby jednak dowiedzieć się, gdzie można spotkać mistrza kierownicy i podziwiać jego umiejętności.

Kwalifikacje na rozgrzewkę

Już dziś od godziny 16:00 będzie można śledzić rywalizację na odcinku kwalifikacyjnym imprezy. Ośmiokilometrową próbę wyznaczono w okolicach ulicy Szafera, gdzie o 17:00 bój rozpoczną kierowcy zgłoszeni do rywalizacji w Pucharze Świata. Baza rajdu oraz serwis, gdzie możecie spotkać Hołka, porozmawiać z nim, zrobić sobie zdjęcie i zdobyć autograf oraz co najważniejsze przejść na TY, znajduje się w okolicach ulicy Przestrzennej i Strugi w Szczecinie.

Krzysztof Hołowczyc
fot. X-Raid Media

Sobota prawdziwym wyzwaniem

Patrząc na harmonogram imprezy wydaje się, że to sobotnia część zmagań będzie stanowiła największe wyzwanie. Zawodnicy pokonają tylko dwa odcinki specjalne. Jednak, gdy spojrzymy dokładniej przekonamy się, że nie będzie to łatwe zadanie, ponieważ próba Drawsko Pomorskie mierzy 175 kilometrów. Po bezdrożach zawodnicy pokonają dystans zbliżony do tego dzielący Warszawę i Włocławek. Tym razem serwis będzie zlokalizowany w Drawsku Pomorskim.

Niedzielna część zmagań zapowiada się na sprinterski finisz. Jeśli miedzy załogami będą małe różnice próby te mogą okazać się arcyważne, a ich każdy metr może zdecydować o triumfie lub porażce. Wywodzący się z rajdów Krzysztof Hołowczyc z pewnością pokaże tutaj, że pamięta jeszcze jak jeździć po „krótkich” próbach. Harmonogram tworzą dwa przejazdy odcinków Lubieszyn-Dobra (9,65 km) oraz Dobra-Szczecin (17,35 km). Ceremonię mety zaplanowano w Szczecinie na godzinę 14:30.

Krzysztof Hołowczyc wygrał Hungarian Baja

Pamiętajcie o bezpieczeństwie

Rajdowe święto zawsze wiąże się z wielkimi emocjami, a dodatkowo możliwość osobistego poznania Krzysztofa Hołowczyca może podnieść u niektórych adrenalinę. Pamiętajcie więc, by stosować się do wszystkich wytycznych dotyczących bezpieczeństwa! Po odcinkach poruszajcie się poboczami i słuchajcie poleceń służ organizatora. Chyba nie musimy wspominać, byście dobrali swoje miejsca do oglądania rywalizacji we względnie bezpiecznych miejscach i nie przebiegali przed pędzącymi samochodami.

Nie róbcie też zdjęć i materiałów wideo za wszelką cenę! Nacieszcie oczy widokiem pędzących rajdówek, a pamięć w telefonie zostawcie na zdjęcia z Krzysztofem Hołowczycem. Z pewnością chcecie przejść z nim na TY i ten moment uwiecznić. O ujęcia z rywalizacji z pewnością zadbają dziennikarze.

krzysztof hołowczyc przejdź na ty baja poland
X-Raid Media

Baja Poland 2021 – Harmonogram Pucharu Świata

Piątek 27.08.2021
16:00 Wyjazd z parku zamkniętego w Szczecinie
17:00 Odcinek kwalifikacyjny Szczecin
19:30 Serwis w Szczecinie

Sobota 28.08.2021
08:30 OS Drawsko Pomorskie
11:20 Wjazd do serwisu w Drawsku Pomorskim
12:20 Wyjazd z serwisu w Drawsku Pomorskim
14:00 OS Drawsko Pomorskie
16:50 Wjazd do serwisu w Drawsku Pomorskim
17:50 Wyjazd z serwisu w Drawsku Pomorskim

Niedziela 29.08.2021
08:50 OS Lubieszyn-Dobra
09:20 OS Dobra-Szczecin
10:15 Wjazd na serwis w Szczecinie
11:00 Wyjazd z serwisu w Szczecinie
11:25 OS Lubieszyn-Dobra
11:55 OS Dobra-Szczecin
14:30 Ceremonia mety w Szczecinie

Baja Poland – mapy

Przeczytaj również

Redakcja WRC News

Redakcja WRC News