Przebiegnie maraton w stroju kierowcy F1! Co chce w ten sposób udowodnić?

Sam maraton dla wielu stanowi ogromne wyzwanie i nie każdy jest w stanie jemu podołać. Jeśli ktoś już w nim startuje stara się o jak najlepszy strój, który nie utrudni rywalizacji,. Pewien fan F1 postawił jednak na coś zdecydowanie innego.

Przebiegnie maraton w stroju kierowcy F1! Co chce w ten sposób udowodnić?
Podaj dalej

Szalony pomysł w szczytnym celu

George Crawford postanowił, że wystartuje trzeciego października w maratonie londyńskim. Nie byłoby w tym nic nadzwyczajnego biorąc pod uwagę tysiące chętnych. Zdecydował się jednak wystartować w pełnym stroju kierowcy Formuły 1. I nie chodzi jedynie o kombinezon. Ponad 40-kilometrowy dystans pokona także w kasku!

Fan F1 postanowił w ten sposób spróbować wpisać się do Księgi rekordów Guinnessa oraz wesprzeć organizację charytatywną Mind Charity. Maratończyk otrzyma strój od ekipy Aston Martina i będzie składał się z kombinezonu, butów, rękawiczek, bielizny i kasku. Nie będzie to jednak pierwszy lepszy kask. Aston Martin przekaże hełm Lance Strolla, który był używany w Spa, Zandvoort i w Monzy!

Pogoda, pandemia, psychika

Crawford zapowiadając swój start przyznał, że ma nadzieję, że pogoda będzie mu sprzyjać i nie będzie zbyt gorąco, zwłaszcza przy takim ubiorze. Celem całej akcji jest zebranie środków dla organizacji charytatywnej Mind Charity, która zajmuje się zdrowiem psychicznym. W przeszłości organizacja współpracowała również z McLarenem. W zeszłym roku fani mogli wziąć udział w losowaniu nagród, w tym specjalnie zaprojektowanych kasków Lando Norrisa i Carlosa Sainza.

W ostatnich osiemnastu miesiącach (czy to naprawdę tak długo trwało?) pandemia koronawirusa siała spustoszenie. Niezliczone osoby zmagają się ze skutkami zwiększonego stresu, zmartwień i ogólnego samopoczucia swojego, przyjaciół i członków rodziny. W tym trudnym czasie ludzie żyją z problemami ze zdrowiem psychicznym i musza stawiać czoła dodatkowym wyzwaniom. Życzliwi i kochający ludzie w Mind teraz bardziej niż kiedykolwiek świadczą swoje usługi, by pomóc wszystkim i gdzie tylko mogą. Czas, by to do nich wróciło – pisał Crawford.

Jeśli również Wy chcecie wesprzeć akcję szczegóły znajdziecie tutaj.

Przeczytaj również