Poznań wyścigową stolicą Polski. Jedyny taki weekend w roku

Poznań wyścigową stolicą Polski. Jedyny taki weekend w roku

Poznań wyścigową stolicą Polski. Jedyny taki weekend w roku

Podaj dalej

Tor Poznań już w najbliższy weekend będzie areną finałowych batalii o krajowe tytuły w wyścigach samochodowych. Oznacza to również, że w Wielkopolsce nie zabraknie zawodników walczących w Ecumaster Super S Cup.

Kiedy powalczą kierowcy Mini?

Zawodnicy rywalizujący w Ecumaster Super S Cup rozpoczną bój już w piątek. Na start zaplanowano trwające 25 minut kwalifikacje, które rozpoczną się o 10:25, a ich wyniki rozstrzygną o rozstawieniu na starcie pierwszego wyścigu sprinterskiego.

Kierowcy nie będą mieli za dużo czasu na odpoczynek. Na 12:25 zaplanowano kwalifikacje do wyścigu długodystansowego. Sesja potrwa trzydzieści minut i o ile w walce w Endurance pola startowe nie są aż tak ważne jak w sprinterskiej rywalizacji, o tyle w finałowej rundzie sezonu każdy dobry wynik może zbliżyć do mistrzostwa.

Pierwszy dzień walki zakończy wyścig sprinterski. Procedura startowa rozpocznie się o 14:35, a wyścig wystartuje o 14:50. Kierowcy będą walczyć przez 25 minut i już po pierwszym wyścigu możemy poznać mistrza Ecumaster Super S Cup.

Sobota będzie stała pod znakiem wyścigowych emocji. O 10:30 zaplanowano procedurę startową drugiego wyścigu sprinterskiego. Start zaplanowano na 10:45. Kierowcy ponownie powalczą przez 25 minut. Na zakończenie sezonu zaplanowano długodystansowy wyścig, który jednocześnie stanowi memoriał im. Jana Leśniaka. Dwugodzinna batalia rozpocznie się o 15:30.

Tor Poznań areną finału

Tor Poznań w tym roku gościł wszystkie rundy Ecumaster Super S Cup i nie inaczej może być na finał rywalizacji. Obiekt, który znają wszyscy fani motorsportu w Polsce ma wyścigową nitkę o długości 4083 metrów. Kierowcy mają do pokonania czternaście zakrętów. Otwarcie obiektu nastąpiło pierwszego grudnia 1977 roku.

Oficjalnym rekordzistą toru jest dobrze znany z wyścigów długodystansowych Jakub Śmiechowski. Pierwszego lipca 2015 roku pokonał okrążenie za kierownicą Dallary F308 w minutę i 24,544 sekundy.

Ecumaster Super S Cup – Harmonogram

01.10.2021 – Piątek
10:25 Kwalifikacje
12:25 Kwalifikacje Endurance
14:50 Wyścig sprinterski 1

02.10.2021 – Sobota
10:45 Wyścig sprinterski 2
15:30 Wyścig Endurance

Przeczytaj również

Redakcja WRC News

Redakcja WRC News