Potężny wypadek Grosjeana. Auto stanęło w płomieniach [VIDEO]

Potężny wypadek Grosjeana. Auto stanęło w płomieniach [VIDEO]

Potężny wypadek Grosjeana. Auto stanęło w płomieniach [VIDEO]

Podaj dalej

Bardzo źle rozpoczął się wyścig F1 w Bahrajnie. Po pokonaniu pierwszych zakrętów z toru wypadł Romain Grosjean. Auto Francuza mocno uderzyło w bariery. Siła uderzenia była tak silna, że wybuchł bak paliwa. Wyścig został wstrzymany.

Romain Grosjean przeżył wypadek. Francuz o własnych siłach zdołał uciec z samochodu, który się przepołowił. Zadziałał system halo, dzięki któremu kierowca nie uderzył w bariery kaskiem.

Kierowca Haasa próbował wyprzedzić rywali przejeżdżając z lewej strony toru na prawą. Prawym tyłem auta zahaczył o przód samochodu Daniiła Kwiata. Francuz stracił panowanie nad samochodem i wypadł w bariery.

Zespół Haas poinformował, że Grosjean ma niewielkie poparzenia dłoni i kostek, ale poza tym jest w porządku. Dla zachowania środków ostrożności zostanie przetransportowany do szpitala na obserwację i dokładną ocenę stanu zdrowia.

Romain czuje się dobrze. Nie chcę komentować spraw medycznych, ale miał lekkie poparzenia dłoni i kostek. Oczywiście jest wstrząśnięty. Chcę podziękować ekipom ratowniczym, które bardzo szybko zareagowały. Sędziowie i osoby z FIA wykonały świetną pracę. To było przerażające – mówił Gunther Steiner, szef zespołu Haas.

Przeczytaj również

Redakcja WRC News

Redakcja WRC News