Pojedynek czesko-polski. Kto wyjdzie z niego zwycięsko?

Pojedynek czesko-polski. Kto wyjdzie z niego zwycięsko?

Mikołaj Marczyk Szymon Skoda Fabia Rally2 RSMP Rajd Rzeszowski

Podaj dalej

Mikołaj Marczyk i Szymon Gospodarczyk po zaciętym pojedynku przez cały dzień, kończą pierwszy etap Rajdu Rzeszowskiego jako druga załoga klasyfikacji generalnej.

Bój Marczyka

Duet ORLEN Team, których głównym celem są starty w mistrzostwach Europy, już czwarty raz pojawił się na trasach krajowego czempionatu. Załoga Skody Fabii Rally2 korzystająca z opon Michelin świetnie rozpoczęła rywalizację i wskoczyli na fotel liderów po pierwszym odcinku. Na drugim musieli uznać wyższość rywali i po pętli ustępowali najszybszym o 0,8 sekundy. Druga pętla to kolejna wymiana ciosów, ale po czterech oesach rywale byli lepsi o 11,2 sekundy. Dzień kończył dwukrotny przejazd ponad 16-kilometrowego oesu. Na pierwszym przejeździe Marczyk z Gospodarczykiem byli najlepsi, ale na drugim stracili 18,4 sekundy do konkurentów.

Ostatecznie załoga ORLEN Team zakończyła piątkową batalię na drugim miejscu. Do liderów tracą 24,1 sekundy. Mimo to duet w Skodzie Fabii Rally2 Evo wywalczył cztery bonusowe punkty do klasyfikacji sezonu. Marczyk z Gospodarczykiem jednocześnie mają blisko 50 sekund zapasu nad kolejnym duetem.

fot. Tomasz Macherzyński

Pogoń Wróblewskiego

Nieco słabiej, głównie przez przebitą oponę, poszło Kacprowi Wróblewskiemu i Jakubowi Wróblowi. Drugi duet ORLEN Team rozpoczął rywalizację od ósmego czasu. Przebita opona na drugiej próbie kosztowała ich ponad minutę i pętlę kończyli na trzynastej pozycji z ponad minutą straty do liderów. Druga pętla była już zdecydowanie lepsza i zaczęła się drugim czasem na trzecim oesie. Oesowy triumf z zespołowymi kolegami przegrali o 0,2 sekundy. Czwarty oes to piąty rezultat i awans na dziewiątą pozycję w rajdzie.

Wróblewski z Wróblem pętlę zakończyli siódmym i czwartym rezultatem, co przyniosło kolejny awans. W klasyfikacji pierwszego etapu ostatecznie znaleźli się na siódmej pozycji. Do podium tracą niecałą minutę.

Na jutro organizatorzy zaplanowali pięć odcinków specjalnych. Właściwa batalia rozegra się na blisko 13- i ponad 20-kilometrowej próbie. Pętle przedzieli superoes na ulicach Rzeszowa. Rywalizacja rozpocznie się po godzinie 9:00. Zwycięzców poznamy około 14:30.

Przeczytaj również

Redakcja WRC News

Redakcja WRC News