Plebiscyt na Najlepszego Sportowca Polski - Znamy laureatów!

Plebiscyt na Najlepszego Sportowca Polski - Znamy laureatów!

Plebiscyt na Najlepszego Sportowca Polski – Znamy laureatów!

Podaj dalej

Plebiscyt na Najlepszego Sportowca Polski  2022 roku rozstrzygnięty! Bartosz Zmarzlik, który w tym roku zdobył kolejny tytuł żużlowego mistrza świata, wywalczył drugie miejsce!

Zmarzlik i Kajetanowicz wśród najlepszych

Do głównego plebiscyty zdecydowano się rozdać dwadzieścia pięć nominacji. Dwie z nich trafiły do przedstawicieli sportów motorowych. Kibice mogli głosować m.in. na Kajetana Kajetanowicza i Bartosza Zmarzlika. Pierwszy z nich wywalczył w tym roku trzecie miejsce w mistrzostwach świata WRC2. Zmarzlik do swojego CV dołożył kolejną mistrzowską koronę w żużlowej rywalizacji.

zmarzlik orlen team żużel speedway grand prix

Reprezentanci motorsportu musieli zmierzyć się z niezwykle mocną stawką pozostałych sportów. Wśród nominowanych znaleźli się m.in. Robert Lewandowski, Iga Świątek czy Dawid Kubacki.

Zmarzlik ostatecznie znalazł się na drugim miejscu. Lepsza okazała się jedynie Iga Świątek. Kajetan Kajetanowicz znalazł się poza dziesiątką laureatów.

Plebiscyt na Najlepszego Sportowca Polski – historia

Pierwszy plebiscyt zorganizowano już w 1926 roku i wśród najlepszych znajdują się legendy polskiego sportu. To drugi najstarszy na świecie tego typu plebiscyt. O rok starsze są jedynie wybory najlepszego sportowca w Szwecji.

zmarzlik orlen team żużel speedway grand prix

Mianem najczęściej nagradzanej może szczycić się Justyna Kowalczyk, która otrzymywała nagrodę pięciokrotnie. Narciarka biegowa zostawia za sobą w rankingu wszech czasów królową lekkiej atletyki: Irenę Szewińską, która czterokrotnie była najlepsza i czterokrotnie druga.

Wśród mężczyzn najlepszy jest Adam Małysz, który z czteroma triumfami i dwoma drugimi miejscami jest czwarty w klasyfikacji wszech czasów. Piąty Robert Lewandowski ma trzy triumfy i trzy drugie miejsca.

Wśród triumfatorów znajdziemy także reprezentantów motorsportu. W 2019 roku najlepszy był Bartosz Zmarzlik, który wówczas niespodziewanie pokonał Roberta Lewandowskiego, który był najlepszych w kolejnych dwóch latach. W 2008 roku za najlepszego uznano Roberta Kubicę, a w 1999 roku Tomasza Golloba. Fani rajdów mogli cieszyć się z triumfu Sobiesława Zasady w 1967 roku.

Przeczytaj również

Redakcja WRC News

Redakcja WRC News