PKN ORLEN powalczy w Czechach. Czy odniesie sukces?

PKN ORLEN za sprawą ORLEN Team stoczy kolejny bój z Czechami. Teraz zadanie będzie jednak zdecydowanie trudniejsze, ponieważ odbędzie się na czeskiej ziemi, a dokładniej na trasach kultowego Rajdu Barum.

PKN ORLEN powalczy w Czechach. Czy odniesie sukces?
Podaj dalej

Organizatorzy rundy mistrzostw Europy zaprezentowali listy zgłoszeń sierpniowej imprezy. W ostatni weekend miesiąca o triumf powalczy aż 146 załóg, siedem z Polski. Na czele biało-czerwonej reprezentacji staną zawodnicy ORLEN Team: Mikołaj Marczyk i Szymon Gospodarczyk, którzy skorzystają ze Skody Fabii Rally Evo. Polacy przyozdobią swoją rajdówkę czwartym numerem startowym. Przed nimi ustawiono jedynie Aleksieja Łukjaniuka (Citroen C3), Andreasa Mikkelsena (Skoda Fabia) oraz Efrena Llarenę (Skoda Fabia).

Czołówka mistrzostw Europy z pewnością nie będzie miała jednak łatwego zadania z lokalnymi kierowcami. W oczy od razu rzuca się nazwisko legendy czeskich rajdów: Jana Kopecky’ego, który zaprezentuje się w kolejnej Skodzie. Do grona faworytów z pewnością możemy zaliczyć także triumfatora Rajdu Rzeszowskiego: Erica Caisa (Ford Fiesta Rally2), Filipa Maresa (Skoda Fabia) czy mistrza Polki: Jariego Huttunena (Hyundai i20 R5). Lista zgłoszeń jest dostępna tutaj.

Co czeka załogi?

W tym roku organizatorzy zaplanowali piętnaście odcinków specjalnych o łącznej długości 210,92 km. Pięćdziesiątą edycję imprezy tradycyjnie otworzy niezwykle widowiskowy superoes na ulicach Zlina, który mierzy ponad dziewięć kilometrów.

Sobota będzie stała pod znakiem czterech powtarzanych oesów o długości 127,18 km. Zawodnicy zmierza się z próbami Brezova (12,73 km), Hostalkova (18,86 km), Komarov (8,46 km) oraz kultową Pindulą (18,95 km).

Barum wypada z sezonu ERC

Niedziela to trzy powtarzane próby o łącznej długości83,74 km. Po rozgrzewce na Halenkovicach (8,85 km) i Biskupicach (7,59 km), załogi czeka najdłuższa próba imprezy: Majova (25,43 km).

Z kibicami czy bez?

Organizatorzy poinformowali, że impreza będzie dostępna dla kibiców, jednak nie każdy będzie mógł śledzić zmagania najlepszych w Europie. Wstęp jest biletowany, a liczba kibiców w miejscach przeznaczonych dla nich będzie regulowana. Dodatkowo, by wejść do parku serwisowego w Otrokovicach, konieczne będzie posiadanie specjalnej opaski. Będzie ona wydawana w centrum akredytacyjnym osobom, które są zaszczepione lub mają negatywny wynik testu na COVID-19.

Przeczytaj również