Pełna koncentracja na mistrzostwach świata. Kubica nie obroni tytułu

Pełna koncentracja na mistrzostwach świata. Kubica nie obroni tytułu

Robert Kubica już wie co z Grand Prix Rosji

Podaj dalej

Robert Kubica, który w zeszłym roku cieszył się z triumfu w European Le Mans Series, w tym sezonie nie obroni tytułu. Już oficjalnie wiadomo, że Polak skoncentruje się na mistrzostwach światach w wyścigach długodystansowych.

Prema w stawce bez Polaka

Na pierwotnej liście zgłoszeń pojawił się zespół Prema, którego barw w tym roku broni kierowca ORLEN Team. Lista nie zawierała jednak nazwisk wszystkich kierowców i wielu liczyło na to, że Polak ponownie powalczy w europejskim cyklu. W lutym zespół poinformował, że barw ekipy będzie bronił Juan Manuel Correa. W tym tygodniu poznaliśmy kolejnych kierowców. Na europejskiej arenie pojawią się również Louis Deletraz oraz Ferdinand Habsubrg. Ostatni z kierowców podczas pierwszej rundy mistrzostw świata w wyścigach długodystansowych startował w barwach ekipy Realteam by WRT i zaliczy z nią drugą część czempionatu.

Ogłoszenie kompletnego składu na European Le Mans Series ucięło spekulacje dotyczące Roberta Kubicy. Zeszłoroczny mistrz serii skoncentruje się na rywalizacji w mistrzostwach świata, gdzie w barwach Premy startuje ze wspomnianym wcześniej Louisem Deletrazem oraz Lorenzo Colombo. Sezon ELMS rozpocznie się w dniach 11-12 kwietnia od oficjalnych testów na francuskim Paul Ricard.

Rywale na Spa

Organizatorzy mistrzostw świata w wyścigach długodystansowych zaprezentowali również listę zgłoszeń drugiej rundy sezony. Swoje zgłoszenia nadesłało 37 ekip, które wystawią 106 kierowców.

Tor zlokalizowany w ardeńskich lasach dołączył do czempionatu w 2012 roku. Jest jednym z dwóch obiektów, który pojawiał się w kalendarzu każdego sezonu przez ostatnie dziesięć lat. Drugim jest kultowe Le Mans.

W sześciogodzinnej rywalizacji będziemy mogli podziwiać cztery hipersamochody. Toyota wystawi dwa modele GR010-Hybrid. Alpine przedstawi A480 z silnikiem Gibsona, a Glickenhaus wystawi model 007 LMH.

Najlepiej obsadzona jest klasa LMP2 w której rywalizuje Robert Kubica z kolegami z Prema ORLEN Team. Polak będzie miał czternastu rywali. Na liście nie brakuje ekip, które wywalczyły miejsca na podium pierwszej rundy sezonu: United Autosports USA, WRT i Realteam by WRT. Na liście nie mogło również zabraknąć polskiej ekipy Inter Europol Competitoon w składzie: Jakub Śmiechowski, Alex Brundle i Esteban Gutierrez.

W stawce LMGTE Pro powalczy pięć ekip. Dwie wystawią po dwa Ferrari 488 i Porsche 911. Stawkę uzupełni Corvetta. W LMGTE Am zgłoszono trzynaście zespołów. Pełna lista jest dostępna tutaj.

Przeczytaj również

Redakcja WRC News

Redakcja WRC News