Ostatnia szansa na zmiany. Rajd Dakar zmierza ku końcowi

Ostatnia szansa na zmiany. Rajd Dakar zmierza ku końcowi

AUTO – DAKAR 2022 – STAGE 9

Podaj dalej

Ostatni „prawdziwy” etap przed piątkowym zakończeniem rywalizacji w Rajdzie Dakar pozostał zawodnikom. To już ostatnia szansa, by poprawić swoją pozycję lub powiększyć przewagę przed sprinterskim piątkiem.

Etap godny finału

Jako przedostatnią próbę rywalizacji organizatorzy zaplanowali pętlę na północ od Biszy. Do przejechania będzie odcinek specjalny o długości 346 kilometrów. Dojazdówka będzie mierzyć 155 kilometrów. Zmęczenie i utrata koncentracji może mieć decydujący wpływ na wyniki rywalizacji. Jak zapowiadają sami organizatorzy, etap może wywrócić wszystko do góry nogami.

Zawodników czeka największe wyzwanie pod względem techniki jazdy. Połowa etapu poprowadzi po wydmach wszelakich kształtów i rozmiarów. To ostatnia szansa na walkę! 42% odcinka pokryte jest piaskiem, a 31% stanowią drogi szutrowe. Aż 27% to klasyczne wydmy.

Profil jedenastego etapu Rajdu Dakar

Miasto startu i mety

Bisza liczy ponad 200 tysięcy mieszkańców, a według najnowszych danych wzdłuż doliny, która jest najdłuższą na Półwyspie Arabskim znajduje się 240 wiosek i 58 większych osad. Okoliczne tereny są niezwykle ważne dla rolnictwa. Szacuje się, że na polach znajduje się około trzech miliony palm.

Przeczytaj również

Redakcja WRC News

Redakcja WRC News