Ostatnia sesja prologu bez Kubicy. Koledzy nie zawiedli

Ostatnia sesja prologu bez Kubicy. Koledzy nie zawiedli

Robert Kubica Prema ORLEN Team FIA WEC 2022 Sebring prolog (1)

Podaj dalej

Robert Kubica podczas ostatniej sesji prologu mistrzostw świata w wyścigach długodystansowych dał okazję do jazd swoim zespołowym kolegom i nie pojawił się na torze w Sebring. Louis Deletraz i Lorenzo Colombo jednak nie zawiedli.

Przygoda Prema ORLEN Team

Jako pierwszy na tor za kierownicą Oreci w barwach PKN ORLEN wyjechał Lorenzo Colombo. Włoch zaliczył trzy wyjazdy z boksów na sześć, piętnaście i jedenaście okrążeń. Na jednym z okrążeń zaliczył niegroźną przygodę, ale na torze wywieszono wówczas jedną z dwóch czerwonych flag. Druga pojawiła się na koniec jazd. Zanim Colombo oddał jednak kierownicę popisał się czasem 1:50,274.

W drugiej części jazd za kierownicą mogliśmy oglądać Louisa Deletraza. Szwajcar najpierw zaliczył dwadzieścia jeden okrążeń i uzyskał rezultat 1:50,239. W przerwanych symulacjach kwalifikacji zaliczył sześć okrążeń i poprawił się na 1:48,954, co dało czwarty czas w stawce.

LMP2 znowu najszybsze

Na czele tabeli z czasami ponownie najszybszy był zespół korzystający z auta klasy LMP2. Fillipe Albuquerque zapewnił ekipie United Autosports USA najlepszy czas sesji. Oreca zatrzymała stoper na rezultacie 1:48,439. 0,178 sekundy wolniejszy był Andre Negrao, który zapewnił Alpine najlepszy rezultat w stawce hipersamochodów. Czołową trójkę uzupełnił Robin Frijns z zespołu WRT. Do najszybszego stracił 0,270 sekundy. Louis Deletraz rozminął się z podium o 0,245 sekundy.

Na dziewiętnastym miejscu znalazła się ekipa Inter Europol Competition. Polski zespół zaliczył tylko czternaście okrążeń w drugiej części trzygodzinnej sesji.

W LMGTE Pro Nick Tandy zapewnił najlepszy rezultat zespołowi Corvette Racing. Zaledwie 0,031 sekundy wolniejszy był Gianmaria Bruni broniący barw Porsche. Niezwykle ciasno było również w czołówce klasy LMGTE Am Karry Tincknell z zespołu Dempsey – Proton Racing o 0,073 sekundy wyprzedził bliźniacze Porsche 911 prowadzone przez Matteo Cairoliego z Team Project 1.

FIA WEC – Sebring – Prolog – Sesja 4 – Wyniki

Przeczytaj również

Redakcja WRC News

Redakcja WRC News