ORLEN Team i Polacy w punktowanych dziesiątkach

ORLEN Team i Polacy w punktowanych dziesiątkach

Podaj dalej

Martin Prokop i Michal Ernst broniący barw ORLEN Team oraz Michał sołowow i Maciej Baran z pewnością zaliczą do udanych sobotnie odcinki Arktycznego Rajdu Finlandii. Oba duety znajdują się w punktowanych dziesiątkach swoich klas.

Nie ma mocnych na Lappiego

Esapekka Lappi i Janne Ferm w Volkswagenie Polo R5 nie dają rywalom w WRC2 najmniejszych szans. Finowie oddali tylko jeden odcinek i po ośmiu próbach mają 49,8 sekundy zapasu nad duetem Mikkelsen/Floene w Skodzie Fabii Rally2. Na trzecim miejscu są korzystający z Volkswagena Polo R5 Nikołaj Griazin i Konstantin Aleksandrow (+1:25,8), którzy na ostatnim oesie zdołali przerwać zwycięską passę Finów.

Martin Prokop i Michal Ernst po południu dwukrotnie uzyskiwali siódmy czas i raz szósty. Daje im to szóste miejsce w WRC2. Do podium Czesi tracą ponad cztery i pół minuty.

Klasyfikacja WRC2

Finowie czy Estończycy?

W WRC3 kibice sią świadkami zaciekłego pojedynku pomiędzy załogami Asunmaa/Salminen i Kaur/Simm. Po ośmiu próbach dzieli je 12,5 sekundy. Czas duetu w Polo R5 okupuje dodatkowo 10-sekundowa kara. Wirtualne podium uzupełnia duet Pietarinen/Linnaketo (+1:18,0).

Michał Sołowow i Maciej Baran po dziesiątym, czternastym i trzynastym rezultacie awansowali na dziewiąte miejsce. Drugi z polskich duetów: Chwietczuk/Baran po południu byli klasyfikowani na czternastym, piętnastym i siedemnastym miejscu. Daje im to trzynaste miejsce w WRC3. Do punktowanej dziesiątki tracą ponad dwie minuty.

Klasyfikacja WRC3

Przeczytaj również

Redakcja WRC News

Redakcja WRC News