Ogier z rekordem i fotelem lidera

Ogier z rekordem i fotelem lidera

Ogier z rekordem i fotelem lidera

Podaj dalej

Sebastien Ogier perfekcyjnie wykorzystał dalszą pozycję startową pierwszego dnia i swoje umiejętności na trasach Rajdu Meksyku. Francuz wygrał trzecią rundę mistrzostw świata 2023.

Ogier z rekordem

Sebastien Ogier po sobotnich problemach Esapekki Lappiego, w niedzielę musiał jedynie skoncentrować się na dowiezieniu ponad półminutowej przewagi do mety. Zawodnik Toyoty dokonał tego w mistrzowskim stylu i świętuje siódme, rekordowe zwycięstwo w Ameryce Północnej. Do tej pory rekord dzielił ze swoim imiennikiem: Loebem.

Za plecami byłego mistrza świata po zaciętej walce znalazł się: Thierry Neuville. Belg na ostatnim odcinku wyprzedził Elfyna Evansa i na mecie był lepszy o 0,4 sekundy.

Dla Francuza to 57 triumf w mistrzostwach świata i 96 podium. Tylko jeden wizyty w czołowej trójce brakuje mu do wyrównania osiągnięcia drugiego w klasyfikacji wszech czasów Carlosa Sainza. Elfyn Evans smakował szampana na podium 24 raz i wyrównał wynik Timo Salonena. Thierry Neuville znalazł się w czołowej trójce 58 raz. Toyota ma w swoim dorobku już 78 zwycięstw i 227 miejsc na podium. Hyundai poszerzył swoje zdobycze do 104 miejsc na podium.

Ze stawki kierowców, którzy korzystali z aut klasy Rally1 większych problemów uniknęli jedynie Kalle Rovanpera i Dani Sordo, którzy zamknęli czołową piątkę.

WRC2 w drugiej piątce

Najszybszy w stawce kierowców korzystających z aut klasy Rally2 był Gus Greensmith. Były kierowca M-Sportu wykorzystał problemy Adriena Fourmauxa i wygrał rundę wRC2. Brytyjczyk był lepszy od broniącego tytułu Emila Lindholma i Olivera Solberga. Czwarty był Kajetan Kajetanowicz, który w klasyfikacji generalnej musiał jeszcze uznać wyższość Otta Tanaka. Ósmy w stawce WRC2 był Daniel Chwist. Kajetanowicz wygrał rywalizację w WRC2 Challenger. W tej samej klasyfikacji Daniel Chwist był czwarty.

Bonusowe punkty w klasyfikacji generalnej na Power Stage wywalczyli Sebastien Ogier, Ott Tanak, Thierry Neuville, Kalle Rovanpera i Dani Sordo.

W klasyfikacji sezonu liderem jest Sebastien Ogier, który zgromadził 56 punktów. Trzy punkty za nim jest Thierry Neuville, a cztery traci Kalle Rovanpera. Blisko są też Ott Tanak (47) i Elfyn Evans (44).Kolejną rundą mistrzostw świata będzie zaplanowany na drugą połowę kwietnia Rajd Chorwacji.

Rajd Meksyku – Wyniki

Przeczytaj również

Redakcja WRC News

Redakcja WRC News