Ogier powalczy o tytuł? Mistrz dał jasną odpowiedź

Ogier powalczy o tytuł? Mistrz dał jasną odpowiedź

Ogier powalczy o tytuł? Mistrz dał jasną odpowiedź

Podaj dalej

Sebastien Ogier po wygraniu Rajdu Meksyku i zastaniu rekordzistą imprezy, niespodziewanie znalazł się na czele klasyfikacji mistrzostw świata. Czy zmotywuje to Francuza do walki o kolejny tytuł?

Ogier z ograniczonym programem

Sebastien Ogier po sezonie 2021 poinformował, że w dalszej części kariery bezie zaliczał jedynie ograniczone programy występów. Francuz wybiera imprezy, które chce zaliczyć i w których ma największe szanse na odniesieniu triumfu. Tak było między innymi z tegorocznym rajdem Meksyku. Dalsza pozycja startował pomogła pierwszego dnia rywalizacji, a po odpadnięciu z rywalizacji Esapekki Lappiego, kierowca Toyoty pewnie zmierzał po triumf.

Były mistrz świata pewnie wygrał też Power Stage i z kompletem punktów wraca do domu. Po dodaniu do tego triumfu w Rajdzie Monte Carlo i bonusowego punktu wywalczonego w Alpach, Ogier przewodzi stawce kierowców z sześcioma punktami zapasu nad Thierrym Neuvillem. Blisko są również Kalle Rovanpera, Ott Tanak i Elfyn Evans. Czołowa piątka mieści się w dwunastu punktach.

Decyzja podjęta

Po Rajdzie Meksyku wiele osób dopytywało, czy Francuz zmieni swoje zdanie na temat regularnych startów. Odpowiedź była jasna.

– Szczerze mówiąc, nie zmienię swojego podejścia. Jestem szczęśliwy z sytuacji, która panuje. Lubię rajdy. Mam dużo frajdy, ale wciąż nie mam planu walki o kolejny tytuł – mówił Ogier.

– Będę na następnym rajdzie w Chorwacji, ale już teraz mogę powiedzieć, że nie wezmę udziału w kolejnych rundach – dodał.

Pozycja lidera w asfaltowym Rajdzie Chorwacji może być pomocna dla Francuza: – Potwierdziliśmy start w Chorwacji i dlatego mocno atakowałem na Power stage, by zdobyć kilka punktów i mieć jak najlepszą pozycję startową. Wiedziałem, że jesteśmy blisko. Wydaje mi się, że Thierry wiedział o problemach Elfyna, więc zgadywałem, że go niestety wyprzedzi. Elfynowi prawie się udało. Zasłużył na to, ale to część gry.

Sebastien Ogier - Rajd Chorwacji - WRC 2021

Sebastien Ogier ma w swoim dorobku osiem tytułów mistrza świata oraz jedną koronę wśród juniorów. Na listę triumfatorów wpisywał się 57 razy. 96 razy smakował szampana na podium rundy mistrzostw świata.

Przeczytaj również

Redakcja WRC News

Redakcja WRC News