OFICJALNIE: Poznaliśmy kierowcę Alfa Romeo Racing ORLEN na sezon 2022!

Zespół Alfa Romeo Racing ORLEN zdradził, kto zostanie kierowcą ekipy w sezonie 2022. Czy po dobrym starcie w GP Holandii będzie to Robert Kubica?

OFICJALNIE: Poznaliśmy kierowcę Alfa Romeo Racing ORLEN na sezon 2022!
Podaj dalej

Puzzle się układają

Od dłuższego czasu mówi się, że fotel w ekipie Mercedesa straci Valtteri Bottas, którego ma zastąpić George Russell. W związku z tym Fin szukał nowego miejsca w stawce i na jego celowniku znajdowały się ekipy Alfy Romeo oraz Williamsa. Dziś już wiemy, że to właśnie do zespołu wspieranego przez PKN ORLEN dołączy Bottas.

Nowe zadanie Bottasa

Otwieram nowy rozdział w mojej wyścigowej karierze. Jestem podekscytowany dołączeniem do zespołu Alfa Romeo Racing ORLEN na sezon 2022 i kolejne lata. Będzie to dla mnie nowe wyzwanie z kultowym producentem. Alfa Romeo to marka, której nie trzeba przedstawiać. Zapisała kilka wspaniałych kart w historii Formuły 1. Reprezentowanie jej będzie dla mnie zaszczytem – mówił Bottas.

Potencjał zespołu z Hinwil jest jasny i cieszę się, że poprowadzę zespół naprzód, zwłaszcza w obliczu nowych przepisów. Daje to szansę na skok w wydajności. Jestem wdzięczny za zaufanie, jakim obdarzył mnie zespół i nie mogę się doczekać, kiedy odwdzięczę się za ich wiarę. Jestem głodny sukcesów i ścigam się po wyniki, a gdy przyjdzie czas, po zwycięstwa – zapowiadał.

Znam dobrze Freda Vasseura i nie mogę doczekać się poznania reszty zespołu, z którym będę pracował. Zbudujemy mocne relacje jak w Mercedesie. Jestem dumny z tego, co osiągnąłem w Brackley. Koncentruję się na dokończeniu swojej pracy walcząc o kolejne mistrzostwo świata. Nie mogę się jednak doczekać nowych wyzwań, które czekają w przyszłym roku – zakończył.

Valtteri Bottas i Frederic Vasseur
Valtteri Bottas i Frederic Vasseur

Co na to szef zespołu?

Z przyjemnością mogę powitać Valtteriego w zespole. Nie możemy doczekać się naszej wspólnej podróży. Wraz z nim sprowadzamy do Hinwil silnego gracza z doświadczeniem. Valtteri jest integralną częścią ekipy, która pisze podręczniki historii na nowo. Ma w swoim dorobku cztery mistrzostwa świata wśród konstruktorów. Jest właściwym kierowcą, który pomoże Alfie Romeo Racing ORLEN zrobić krok do przodu – mówił Fred Vasseur.

Nasze relacje mają długą przeszłość. Pracowaliśmy razem w udanych kampaniach w Formule 3 i GP3. Jego talent i umiejętności był widoczne od tamtej pory. Z czasem rozwinął to. Naprawdę nie mogę się doczekać, by zobaczyć, jak wykorzysta swoje umiejętności dla dobra zespołu. Wieloletnia umowa, daje Valtteriemu i zespołowi stabilność, której potrzebujemy. Jestem podekscytowany tym, co przyniesie przyszłość – dodał.

Bottas może pochwalić się dziewięcioma triumfami w Formule 1 i 63 finiszami w czołowej trójce rund mistrzostw świata. Ponadto siedemnaście razy ruszał do walki w wyścigach z pole position.

Przeczytaj również