Nowa rajdówka Renault już w kwietniu. Prezentacja na Rajdzie Monte Carlo

Nowa rajdówka Renault już w kwietniu. Prezentacja na Rajdzie Monte Carlo

Podaj dalej

Renault Sport wykorzystując nową piramidę rajdowych klas FIA powróci na odcinki specjalne z nowym autem. Już w kwietniu na odcinkach będzie można ujrzeć Renault Clio Rally4.

Nowa hierarchia rajdowych klas FIA, po wielu latach zmian, ma w końcu uprościć odbiór rajdów samochodowych niezbyt wprawnym kibicom. Pięć szczebli piramidy jest też idealnym wyznacznikiem dla młodych kierowców, którzy chcą znaleźć się na jej szczycie.

Renault, które swoje rajdowe konstrukcje zazwyczaj opiera na modelu Clio podczas Rajdu Monte Carlo zaprezentowało pojazd w klasie Rally4. Zgodnie z przepisami auto waży 1080 kilogramów i jest napędzane na jedną oś 215-konnym silnikiem. Turbodoładowana jednostka ma cztery cylindry o pojemności 1,3 litra. Moc przenoszona jest pięciobiegową sekwencyjną skrzynią biegów Sadev.

Po przejechaniu ponad 5ooo kilometrów marka zdecydowała się zaprezentować Clio Rally4 na trasach Rajdu Monte Carlo. Kierowcą samochodu funkcyjnego został Florian Bernardi. Homologację zaplanowano na pierwszego kwietnia.

Przeczytaj również

Redakcja WRC News

Redakcja WRC News