Nietypowa zachęta dla Ricciardo. Co Australijczyk otrzyma za podium?

Danie Ricciardo, który w tym roku dołączył do ekipy McLarena, otrzymał od dyrektora generalnego ekipy nietypową ofertę w zamian za wywalczenie miejsca na podium.

Nietypowa zachęta dla Ricciardo. Co Australijczyk otrzyma za podium?
Podaj dalej

Australijczyk w Bahrajnie rozpoczął nowy etap swojej kariery. McLaren obecnie uznawany jest za trzecią siłę w stawce i z pewnością w wyjątkowych okolicznościach jest w stanie pojawić się na podium wybranych wyścigów. Jeśli uczyni to Ricciardo w nagrodę będzie miał możliwość przetestowania kultowego Chevroleta Monte Carlo Dale’a Earnhardta z 1984 roku.

Mamy ten samochód i można potraktować to jako bonus do umowy. Dostaniesz szansę, gdy wywalczysz pierwsze podium. Mam nadzieję, że da to dodatkową motywację. Nie żebyś jej potrzebował – mówił we vlogu McLarena Zak Brown.

https://twitter.com/McLarenF1/status/1377206708708196352

Ricciardo uznał gest Browna za niesamowity. Od dziecka jest zafascynowany amerykańskim zawodnikiem. Wielokrotnie podkreślał, że chciałby naśladować jego styl jazdy. Earnhardt wygrał wspominanym egzemplarzem dwa wyścigi.

Do historii przeszedł już zakład, który Ricciardo miał ze swoim byłym pracodawcą: Cyrilem Abiteboulem. Francuz musiał zrobić sobie tatuaż wybrany przez Australijczyka po pierwszym podium w Niemczech.

Przeczytaj również