Mistrz świata kończy karierę! Zaskakujące oświadczenie!

Sebastian Vettel, który ma w swoim dorobku cztery tytuły mistrza świata Formuły 1, poinformował, że zakończy karierę po tym sezonie.

Mistrz świata kończy karierę! Zaskakujące oświadczenie!
Podaj dalej

Vettel x 4

Niemiec poinformował fanów o swoich zamiarach za pośrednictwem konta na Instagramie. Vettel zadebiutował w Formule 1 w 2007 roku, gdy podczas GP USA zastąpił w ekipie BMW Sauber kontuzjowanego Roberta Kubicę. Największe sukcesy świętował z ekipą Red Bulla, w której mistrzostwa zdobywał w latach 2010-2013. Od 2015 roku był kierowcą Ferrari, a ostatnie dwa sezony spędził w Aston Martinie.

Decyzja o przejściu na emeryturę była dla mnie trudna do podjęcia. Spędziłem dużo czasu myśląc o tym. Pod koniec roku chcę poświęcić czas nad zastanowieniem się, nad czym będę się koncentrował w przyszłości. Jasne jest, że jestem ojcem i chcę spędzać więcej czasu z rodziną. Dziś nie chodzi jednak o pożegnania. Bardziej podziękowania wszystkim. Nie tylko fanom, bez wsparcia których Formuła 1 nie mogłaby istnieć – informował Vettel.

Aston Martin dziękuje za ostatnie lata

– Chcę podziękować Sebastianowi z całego serca za wspaniałą pracę, jaką wykonał dla Aston Martina przez ostatnie półtora roku. Daliśmy mu jasno do zrozumienia, że chcemy, by kontynuował starty w przyszłym roku, ale w końcu zrobił to, co uważa za słuszne dla niego i rodziny. Oczywiście szanujemy to. Poprowadził kilka fantastycznych wyścigów dla nas. Za kulisami jego doświadczenie i fachowa wiedza w połączeniu z naszymi inżynierami były niezwykle cenne – mówił Lawrence Stroll, właściciel zespołu Aston Martin.

– Jest jednym z najlepszych w historii Formuły 1. Praca z nim była dla nas przywilejem. Będzie ścigał się z nami do Abu Zabi, gdzie zaliczy 300 wyścig. Zrobimy mu fantastyczne pożegnanie – dodał.

Sebastian Vettel ma w swoim dorobku cztery tytuły mistrza świata. Wygrywał 53 wyścigi i 57 razy zdobywał pole position. W 38 wyścigach uzyskiwał najlepsze czasy pojedynczych okrążeń. 122 razy stał na podium. Zdobył osiem hat tricków i cztery wielkie szlemy.

Przeczytaj również