Mistrz jednak powalczy? Zaskakujące słowa rajdowej legendy

Mistrz jednak powalczy? Zaskakujące słowa rajdowej legendy

Sebastien Ogier Toyota Yaris WRC Rajd Monte Carlo

Podaj dalej

Sebastien Ogier, który oficjalnie zakończył regularne starty w rajdowych mistrzostwach świata, w styczniu powalczy na trasach Rajdu Monte Carlo. Czy ewentualny triumf Francuza może sprawić, że ośmiokrotny mistrz świata zmieni decyzję i powalczy o kolejną koronę?

Decyzja odłożona o rok

Francuz planował zakończenie kariery już w 2020 roku, ale ograniczony przez sytuację na świecie sezon sprawił, że Ogier zdecydował się na jeszcze jeden rok regularnych startów. Jak sam przyznawał, w 2020 roku miał dużo wolnego czasu i nie chciałby w ograniczony sposób odchodzić ze stawki mistrzostw świata.

Ośmiokrotny mistrz świata zawsze zaznacza, że decyzja związana z ograniczeniem występów jest związana z kwestiami rodzinnymi. Francuz chce więcej czasu spędzać ze swoimi najbliższymi. Dodatkowo chce rozpocząć rywalizację na torze i plotkuje się o możliwym starcie w 24-godzinnym wyścigu Le Mans w 2023 roku. Jak na razie jedynie pewne jest, że pojawi się na trasach Rajdu Monte Carlo.

Zwycięstwo nakłoni do walki?

Sebastien Ogier już osiem razy wygrywa klasyk mistrzostw świata i jest jednym z głównych faworytów do triumfu w przyszłym roku. W rozmowie z Autosportem zaznaczył jednak, że ewentualny triumf nie zmieni jego decyzji dotyczącej programów startów.

Na pewno nie zmienię zdania. Istnieje spora szansa, że po Monte na jakiś czas zrezygnuję z rajdów. Potrzebuję przerwy i wydaje mi się, że nawet po sezonie jej nie miałem. Od razu rozpocząłem przygotowania do Monte Carlo.

– Prawda jest taka, że na razie Monte Carlo jest jedynym rajdem, który jak zawsze mam wpisany do kalendarza. Po Monte chcę spędzić czas z żoną i synkiem, a potem zobaczymy, gdzie znowu wystartuję – dodał.

Ogier jako ostatni

Francuz jako ostatni etatowy kierowca miał możliwość sprawdzenia nowej konstrukcji. Wszystko przez zakończenie regularnych startów. Mistrz świata w sezonie 2022 zaliczy ograniczony program, który rozpocznie od Rajdu Monte Carlo. Dwudniowe jazdy zaplanowano w Alpach Francuskich i cały rajdowy świat czekał na opinie legendy WRC.

Sebastien Ogier Toyota Yaris Rally1

Wyjazd do Monte Carlo to ogromny znak zapytania dla wszystkich. Niepewność związana z tym rajdem będzie jeszcze większa niż kiedykolwiek wcześniej. Patrząc na wszystko, co wydarzyło się podczas testów, na początku roku ogromnym wyzwaniem będzie posiadanie w stu procentach niezawodnego samochodu. Trudno będzie też wykorzystać jego maksymalny potencjał – mówił Ogier.

To interesujące wyzwanie dla zespołów. W pierwszej części roku mają jeszcze większą rolę do odegrania. Ten kto wykona najlepsza pracę przy nowych technologiach i sprawi, że będzie niezawodna, ma szanse na dobre wyniki na początku sezonu – dodał.

Przeczytaj również

Redakcja WRC News

Redakcja WRC News