Mistrz Europy 2022 wyłoniony. Zdobył koronę jeszcze przed startem

Mistrz Europy 2022 wyłoniony. Zdobył koronę jeszcze przed startem

Mistrz Europy 2022 wyłoniony. Zdobył koronę jeszcze przed startem

Podaj dalej

Mistrz Europy w rajdach samochodowych został w tym roku wyłoniony już w sierpniu. Jeszcze przed startem Rajdu Barum z mistrzowskiej korony cieszy się Efren Llarena.

Mistrz Europy przed startem

Jedynym kierowcą, który mógł zagrozić Efrenowi Llarenie był Simone Tempestini. Przed startem Rajdu Barum obu zawodników dzieliło aż 58 punktów. Drugi z kierowców postanowił jednak zrezygnować z występu w Czechach, co oznaczało, że Llarena mógł świętować mistrzowski tytuł w domowym zaciszu. Wśród pilotów mistrzostwo zdobyła Sara Fernandez.

Hiszpan rozpoczął sezon od dziesiątego miejsca w Rajdzie Fafe. Rundę później odniósł jak na razie jedyny triumf w tym roku. Llarena był najlepszy na trasach Rajdu Azorów. W domowym Rajdzie Wysp Kanaryjskich był drugi, podobnie jak w Rajdzie Lipawy. Na mazurskich oesach wywalczył czwarte miejsce. Asfaltowy Rajd Rzymu również zakończył tuż za podium.

Brak słów

Nie mam słów, by to opisać. To marzenie. Marzenie, które rozpoczęło się cztery lata temu. Byliśmy pierwszą załogą Rally Team Spain w mistrzostwach Europy. Wywalczyliśmy mistrzostwo juniorów w ERC3, a także w całej klasie ERC3. Teraz zdobyliśmy tytuł w klasyfikacji generalnej. To fantastyczne – komentował Llarena.

To bardzo ważny rok dla MRF. Dołożyliśmy wszelkich starań i włożyliśmy całą naszą energię w rozwój opon. Myślę, że pracowaliśmy naprawdę ciężko. To była świetna praca wszystkich: inżynierów, zespołu i wszystkich, kto był w to zaangażowany – dodał.

W imieniu promotora WRC i ERC chciałbym przekazać moje gratulacje Efrenowi Llarenie i Sarze Fernandez za zdobycie tytułów mistrzowskich w 2022 roku. Przez cały sezon spisywali się wyjątkowo. Ponadto chcę również pogratulować zespołowi MRF Tyres. Dzięki temu przełomowemu zwycięstwo stworzyli historię – mówił Ian Campbell, menedżer rajdowych mistrzostw Europy.

Tempestini był namawiany

Campbell zdradził również, że namawiano Simone Tempestiniego, by wystartował w Czechach. W ten sposób losy mistrzowskiego tytuł€ rozstrzygnęłyby się w bezpośredniej walce: – Aktywnie wykorzystaliśmy wszystkie możliwości, by zagwarantować start Simone Tempestiniego w tym rajdzie. Zrobiliśmy to, by zapewnić nasze pełne wsparcie dla rajdu i mistrzostw. Niestety, pomimo naszych starań, Simone nie dał się przekonać do występu. Mam jednak nadzieję, że pojawi się na finałowej rundzie w Hiszpanii.

Przeczytaj również

Redakcja WRC News

Redakcja WRC News