Michelin Pilot Sport wygrywa prestiżowe brytyjskie testy

Michelin Pilot Sport wygrywa prestiżowe brytyjskie testy

Opony Michelin Pilot Sport 4

Podaj dalej

Brytyjski magazyn Evo kolejny raz przeprowadził szereg wymagających testów opon i przyznał nagrodę najlepszego ogumienia 2020 roku dla Michelina.

W tym roku do testów postanowiono wziąć najpopularniejsze 19-calowe opony o rozmiarze 235/35 R19. Do sprawdzianu przystąpiło siedem marek: Goodyear, Vredestein, Dunlop, Nokian, Continental, Pirelli i Michelin. By testy były jak najbardziej miarodajne postawiono na jeden samochód. Do jazd wykorzystano Volkswagena Golfa GTI Mk7.5, który był wyposażony w 242-konny silnik.

W związku z ograniczeniami związanymi z COVID-19 ekipa nie mogła podróżować do dowolnego zakątka świata, by przeprowadzić różnorakie testy. Obiektywne oceny parametrów takich jak hamowanie na mokrej i suchej nawierzchni oraz aquaplaning zostały przeprowadzone przez personel Continentala na torze testowym w Hanowerze. Subiektywne testy przeprowadzono na poligonie MIRA w Wielkiej Brytanii.

Michelin zdeklasował rywali

Z gamy Michelina do testów wybrano model Pilot Sport 4S. Opony okazały się najlepsze w teście jazdy po mokrym okręgu, gdzie czołowa trójka była niezwykle blisko siebie. Niezwykle ważne dla bezpieczeństwa jest również ocena hamowania na różnych nawierzchniach bez blokowania się kół. Tutaj Michelin zdeklasował rywali. Na mokrym torze pokonał drugi model o 1,7 metra przy hamowani z prędkości 80 km/h. Na suchym, gdzie auto rozpędzano do 100 km/h stawka ponownie się wyrównała, ale Michelin wygrał o 0,2 metra.

Opona Michelin Pilot Sport 4 SUV na Skoda Kodiaq RS

Opony Michelin pozwoliły również uzyskać najlepszy czas na okrążeniu testowym. O ile rezultat był dokładnie taki sam, co do setnej części sekund jak ten uzyskany na Pirelli, o tyle w subiektywnej ocenie francuska marka uzyskała 1,5 punktu więcej. Michelin był również najlepszy w jeździe drogowej.

Po przeprowadzeniu wszystkich sprawdzianów okazało się, że Michelin stworzył najlepsze z testowanych opon. Marka wywalczyła 96,5 punktu na sto możliwych. W podsumowaniu możemy przeczytać: Model Pilot Sport 4S był dobry na mokrej nawierzchni i znakomity w suchych warunkach. Ustanowił najszybszy czas okrążenia i przewyższył nasze subiektywne oceny na torze i w teście drogowym. Imponował doskonałym wyważeniem, sprzężeniem zwrotnym i komfortem jazdy. To świetna opona, która poprawi odczucia Twojego samochodu.

Przeczytaj również

Redakcja WRC News

Redakcja WRC News