Woda od początku istnienia życia jest niezwykle ważnym aspektem. To przy rzekach tworzyły się największe cywilizacje. Mimo ciągłego rozwoju na świecie nadal 2,2 miliarda ludzi nie ma dostępu do czystej wody. Michelin chcąc zredukować tę liczbę wspiera działania ONZ. Plan zakłada wyzerowanie tej liczby do 2030 roku. Najważniejsze jest stosowanie najlepszych praktyk zarówno w skali globalnej, jak i lokalnej.
Od 2005 roku Michelin wprowadził w swojej działalności wskaźnik I-MEP (Industrial Michelin Environmental Performance), który obejmuje gospodarkę wodną, zużycie energii, emisję nieczystości do atmosfery oraz gospodarkę odpadami. Po 15 latach wysiłków Michelin zmniejszył zużycie wody o 43%. Do 2030 roku cała grupa Michelin ma zużywać o kolejne 33% wody mniej. By zwrócić uwagę również na skalę lokalną będą brane pod uwagę zasoby wody danego miejsca, by ewentualnie jeszcze mocniej ograniczyć zużycie.
Woda jest surowcem, który w fabrykach Michelina jest używany do stworzenia pary lub zastosowania gorącej wody oraz do chłodzenia instalacji. W ramach zrównoważonego rozwoju Michelin przestrzega norm dotyczących zrzutów wody ze swoich fabryk. Marka pragnie również zwiększyć również ilość wody, która była już wcześniej wykorzystywana. W obiektach pilotażowych uruchomiono już inicjatywy mające na celu ponowne wykorzystanie surowca. Michelin został wyróżniony także jako lider za działania promujące zrównoważoną gospodarkę wodną.