Mgnienie oka rozstrzygnęło o pole position!

Po wakacyjnej przerwie zawodnicy Ecumaster Super S Cup powrócili do rywalizacji i już podczas kwalifikacji zapewnili kibicom niesamowite emocje.

Zadecydowało 0,005 sekundy

Kolejną rundę cyklu gości Tor Poznań i na start kierowcy mierzyli się w 25-minutowej sesji kwalifikacyjnej. W niej śledziliśmy zacięty bój o pole position, który ostatecznie wygrał Michał Molski. Drugi Adrian Lewandowski musiał pogodzić się ze stratą zaledwie 0,005 sekundy!

Drugi rząd wywalczyli Toon Knapen i Tomasz Pawlaczyk. Pierwszy z wymienionych kierowców stracił do najszybszego 0,299 sekundy, a drugi 0,492 sekundy. Niezwykle blisko byli także Bartosz Alejski i Adam Dębicki. Do czwartego pola startowego zabrakło im odpowiednio 0,042 i 0,062 sekundy!

Mniej niż sekundę stracił także Adam Karkuszewski (+0,978). Nie oznacza to, że w drugiej części stawki było nudno. Ósmego Michała Walczaka-Makowieckiego pokonał o 0,085 sekundy. Kolejną jedną dziesiątą stracił Damian Stachowiak. Czołową dziesiątkę uzupełnił Jerzy Drabent.

Co nas czeka dalej?

Na 14:30 zaplanowano trwające pięć minut więcej od pierwszej sesji kwalifikacje do wyścigu długodystansowego. Dzień zakończy arcyciekawa i ważna rywalizacja w pierwszym wyścigu sprinterskim. 25-minutowa batalia rozpocznie się 16:15. Na 16:00 zaplanowano godzinę rozpoczęcia procedury startowej.

W sobotę kierowcy poczują jedynie smak bezpośredniej rywalizacji. Dzień o 11:15 rozpocznie drugi ze sprinterskich wyścigów. Rywalizacja będzie trwała 25 minut, a start procedury startowej zaplanowano na 11:00. Na koniec dnia zawodnicy powalczę w dwugodzinnym wyścigu długodystansowym. Start zaplanowano na 15:55. Piętnaście minut wcześniej rozpocznie się procedura startowa.

Szansa również dla Ciebie!

Jeśli kiedykolwiek marzyłeś, by poznać smak sportowej rywalizacji i spróbować swoich sił w wyścigach, masz taką okazję. Na październikowy finał organizatorzy cyklu dysponują jednym wolnym samochodem, który możesz wynająć. Z pewnością walka na Torze Poznań zapewni ci emocji i wspomnień, które pozostaną z Tobą do końca życia.

Wydawać mogłoby się, że taki start kosztuje majątek. Nic z tych rzeczy! Koszt startu na Torze Poznań to 15900 zł netto. Jeśli nie masz licencji wyścigowej organizator pomoże Ci ją zdobyć, byś mógł powalczyć już w październiku!