Mercedes pokazał nowy model. Wygląda świetnie!

Mercedes pokazał nowy model. Wygląda świetnie!

Mercedes pokazał nowy model. Wygląda świetnie!

Podaj dalej

Mercedes zaprezentował swoje najnowsze dzieło, które zostało nazwane W14. Czarna maszyna ma pomóc niemieckiej marce wrócić na szczyt królowej sportów motorowych.

Mercedes na czarno

Wraz ze zbliżaniem się do początku sezonu Formuły 1 kolejne ekipy prezentują swoje auta. Wśród nich nie mogło zabraknąć Mercedesa, który marzy o powrocie na mistrzowską ścieżkę.

Zespół tworząc model W14 bazował na doświadczeniach z W13. Nowy pojazd ma DNA swojego poprzednika, ale znacząco zmodyfikowano nadwozie, zwłaszcza w obszarze pokrywy silnika oraz podwozie.

Na torach za kierownicami W14 powalczą Lewis Hamilton i George Russell. Rezerwowym w tym sezonie będzie Mick Schumacher.

Powrót na szczyt

– Nasze nadzieje i oczekiwania zawsze pozwalają na walkę o mistrzostwo świata. Nasi konkurenci jednak byli bardzo mocni w zeszłym roku i nadrabiamy zaległości. Rywalizacja w czołówce wymaga odporności, pracy zespołowej i determinacji. Stawiamy czoła każdemu wyzwaniu. W tym roku idziemy na całość, by wrócić na szczyt – zapowiadał Toto Wolff, szef zespołu.

Zespół nie czekał do przedsezonowych testów, by sprawdzić możliwości nowej maszyny. Przed wylotem do Bahrajnu auto pojawiło się na Silverstone.

– Wspaniale jest być na dobrej drodze w W14. Było bardzo zimno, ale samochód prowadził się płynnie i ukończyliśmy wszystkie okrążenia. Wiemy, że przedsezonowe testy w Bahrajnie będą pierwszym testem samochodu. Niemniej jednak wygląda świetnie na torze. Wrażenia z wnętrza samochodu są jak dotąd bardzo dobre – mówił George Russell.

Przeczytaj również

Redakcja WRC News

Redakcja WRC News