Mercedes na czele. Ciekawie za plecami mistrzów świata

Mercedes na czele. Ciekawie za plecami mistrzów świata

Robert Kubica Alfa Romeo Racing ORLEN GP Hiszpanii F1 2021

Podaj dalej

Mercedes pewnie znalazł się na czele tabeli z czasami drugiego treningu przed GP Hiszpanii. Niezwykle interesująco zrobiło się za plecami mistrzów świata.

Po pierwszych dwudziestu minutach jazd na czele znajdował się Lewis Hamilton. Brytyjczyk był o 0,139 sekundy lepszy od zespołowego kolegi: Valtteriego Bottasa. Czołową trójkę uzupełniał Max Verstappen, a 1:19 złamał jeszcze Sebastian Vettel. Antonio Giovinazzi był trzynasty. Kimi Raikkonen, który przejął auto od Roberta Kubicy był na szesnastym miejscu. Fin wyjechał na tor z fluorescencyjną farbą pokazującą przepływ powietrza.

Carlos Sainz spowodował krótkotrwałe pojawienie się na torze wirtualnego samochodu bezpieczeństwa. Hiszpan za szeroko przejechał jeden z zakrętów i z Ferrari odpadł pewien element, który wylądował na środku toru.

Dwójka Mercedesa utrzymała prowadzenie w kolejnych dwudziestu minutach. Na trzecie miejsce wskoczył Charles Leclerc, któremu do Valtteriego Bottasa zabrakło 0,026 sekundy. Za kierowcą Ferrari był duet Alpine: Esteban Ocon i Fernando Alonso. Kolejne dwa miejsca zajmowali kierowcy AlphaTauri: Pierre Gasly i Yuki Tsunoda. Antonio Giovinazzi znajdował się na trzynastej pozycji, a Kimi Raikkonen na szesnastej.

W ostatnich dwudziestu minutach jazd nie doszło do zmian w klasyfikacji sesji. Najszybszy był Lewis Hamilton, który o 0,139 sekundy pokonał Valtteriego Bottasa. Trzeci był Charles Leclerc, który zostawił za sobą duet Alpine i AlphaTauri. Kierowcy Alfa Romeo Racing ORLEN zostali sklasyfikowani na trzynastym i szesnastym miejscu. Lepszy był Antonio Giovinazzi. W sekundzie zmieściło się czternastu kierowców.

GP Hiszpanii – Trening 2 – Wyniki

Przeczytaj również

Redakcja WRC News

Redakcja WRC News